Suur toit, suur vandenõu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. juuli 2024 kell 12:57Toit on suureks läinud. Sõna otseses mõttes. Jalutuskäik 21. sajandi toidupoe lettide vahel ja vahekäikudes võluks inimesi mis tahes muust ajaloolisest perioodist peale meie oma. Tomatite ja salatipeade suurus on inimkonna ajaloos enneolematu. Vaid mõne lühikese põlvkonnaga oleme harjunud üha enam geneetiliselt muundatud toiduga. See uus toit on palju maitsetum ja vastupidavam kui mineviku toit.

Kuid “Suur toit” tähendab ka suurte korporatsioonide valitsemist ja väiketootjate väljasuretamist.

 

Pinnase ja kasvutingimuste erinevused võimaldasid toidul omada ainulaadseid piirkondlikke maitseid. Müügikoha lähedal kasvatatud toit võimaldas eelistada maitset transporditavuse asemel. Kuigi paljud on kirjeldanud seda toiduainete kvaliteedi langust industrialiseerimise ja tõhususe nõuete tõttu, on see pigem sotsialistlikust instinktist tuleneva valitsuse korruptsiooni tagajärg.

Poliitikud mõlemal pool vahekäiku toetavad üldiselt ideed Euroopast või Ameerikast kui vabaturumajandusest, kuid nad kõik langevad peamise inimliku eksituse ohvriks: “See, mida näete, on kõik, mis seal on.” Lääne valitsejate soovi kaitsta kõrge elukvaliteedi vundamenti varjutavad otse

Palun oota...

Tegemist on tasulise artikliga, edasi lugemiseks palun logi sisse või hakka liikmeks.

    Telegram.ee tavaliige Telegram.ee kuldliige
Ava galerii

10.88€
1 kuu

(130.56€ 1 aasta)

50€
6 kuud

(8.33€ 1 kuu)

188€
1 aasta

(68€ aasta / 5.66€ kuu +*) Võimalik tasuda kolmes osas
Telegrami 1g kuldplaat
* väärtus 120€, limiteeritud kogus!
Kõik artiklid
Kõikide artiklite kuulamisvõimalus
Kõik videod
Kõik koolitused
Kõik podcastid
Telegram Mastermindid veebis
Kohtumised Telegram.ee toimetusega näost näkku
-10% allahindlus Telegram.ee veebipoes (ka kuldplaadilt)
 TelliTelliTelli


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt