Taimede lummuse nädal avab ukse taimemaailma

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. mai 2013 kell 10:42 

Eesti Maaülikooli mahekeskuse koordineerimisel toimuvad 18. mail tähistatava ülemaailmse taimede lummuse päeva raames põnevast taimemaailmast huvitatutele 13.-19. maini erinevad üritused üle terve Eesti.

 

Sel aastal teistkordselt tähistatava päeva puhul avavad huvilistele oma uksed teiste seas näiteks Jõgeva Sordiaretuse Instituut, Tartu Ülikooli botaanikaaed, Eesti Maaviljeluse Instituut, Eesti Rahva Muuseum ja Eesti Põllumajandusmuuseum, toimuvad õppekäigud metsa ja matkaradadele, erinevad töötoad ning kogenud arboristid näitavad näiteks seda, kuidas ohutult puu otsa ronida ja sealt õigete töövõtetega oksi eemaldada.

„Soovime inimestele tutvustada taimede rolli ja tähtsust meie igapäevaelus ning laiemas mõttes, et suureneks teadlikkus taimede ja taimeteaduse tähtsusest erinevates valdkondades, nagu jätkusuutlik põllumajandus, aiandus, metsandus jne,“ selgitas taimede lummuse nädala koordinaator, Eesti Maaülikooli mahekeskuse juhataja Elen Peetsmann. „Taimede lummuse nädalal, aga eriti 18. mail on huvilistel võimalus külastada erinevaid teadusasutusi, laboreid ja muuseume ning suhelda oma eriala spetsialistidega – sellist võimalust just igapäevaselt ei pakuta. Tegevused on praktilised, muu hulgas saab küsida näiteks ravimtaimede kasutamise ja taimehaiguste koha.“ Samuti on sellel aastal palju üritusi kogu perele – lapsed, vanemad ja vanavanemad saavad koos veeta ühe põneva päeva.

Nädala programmi näeb siin: www.taimedelummus.ee

 

 

Allikas: GoodNews

Pilt: Meeli Seermaa

 

Toimetas: Meeli Seermaa

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt