USA-s võetigi vastu seadus, mis annab Monsantole võimu valitsuse üle

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. märts 2013 kell 14:47



 

Monsanto kavalad manipulatsioonid seadustega on jõudnud punkti, kus biotehnoloogiahiid saavutas põhimõttelise loa katsetada uute geenmuundatud taimedega oma äranägemise kohaselt, ilma et peaks muretsema, mida arvab sellest USA valitsus ning kohtusüsteem. Seaduselõik, mida on nimetatud “Monsanto kaitse seaduseks”, on peidetud eelarve resolutsiooni materjalidesse ning saanud senati heakskiidu. Nüüd ei saa seda tagasi lükata enam miski muu, kui ainult presidendi veto.  

 

Telegram kajastas seda seaduseelnõud 16.märtsil artiklis “Uus seadus võib anda Monsantole USA valitsusest suurema võimu”. Tegemist on senati eelarvega, millesse on lisatud petliku pealkirajaga lõik “Talunike kindlustamise klausel“. Selle kohaselt on toidu- ja ravimiohutuse amet (USDA) sunnitud geenmuundatud saagi kogumise ja müügi heaks kiitma isegi siis, kui kohus on otsustanud, et selle keskkonnamõju hindamine on ebapiisav. Kohus ei saaks mitte kuidagi peatada Monsantot GM-taimede istutamisel sel ajal, kui nende keskkonnamõju hindamise protsess on pooleli.

Toiduohutuskeskuse andmetel ei toimunud selle vastuolulise lisapeatükiga seoses ühtegi istungit ning paljud demokraadid ei ole isegi kursis, et selline asi seaduseelnõus olemas on. Organisatsiooni peadirektor Andrew Kimbrell ütles, et “Selle salajase tagatoas sõlmitud tehinguga on senaator Mikulski pööranud selja tarbijate, keskkonna ja talunike kaitsele ning eelistab biotehnoloogia korporatsioonide heaolu.“

 

Senat võtab seaduse vastu hoolimata inimeste vastuseisust

See on biotehnoloogiafirmade lobitöötajate järjepideva töö tulemus ning seda on juba korra seaduseelnõust välja jäetud tänu suurele vastuseisusule nii rohujuure tasandil kui suurte organisatsioonide poolt. Eelmisel korral astusid suured organisatsioonid nagu toiduohutuskeskus (Center for Food Safety), riiklik perefarmide ühendus (National Family Farm Coalition), Ameerika kodanikuvabaduste ühendus (American Civil Liberties Union) ning teised selle vastu välja ning peatükk eemaldati 2012. aastal esitatud seaduseelnõust.

Sel korral senat ignoreeris tuhandeid inimesi, kes kirjutasid alla petitsioonile “Food Democracy Now” (“Toidu demokraatia nüüd ja kohe”- toim). Sellele seadusele on vastuseisu avaldanud üle saja erineva organisatsiooni ning on loodud uus petitsioon, mis palub president Obamal selle seaduse puhul kasutada vetoõigust. Kuid kuna seadust peetakse poliitikute poolt üldises plaanis väga positiivseks, siis ei ole selle õiguse kasutamine presidendi jaoks väga hea väljavaade.

 

 

Allikad: Infowars, Yahoo! News, Natural Society

 

 

Toimetas Katrin Suik

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt