10 viisi, kuidas oma teadlikkust suurendada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. mai 2013 kell 18:32Mis üldse tähendab olla rohkem teadlik? See on järkjärguline meisterlik mõistuse vaatlemine. Väljakutse seisneb selles, et teadlikkuse kasvatamiseks läheb vaja teadvust. Aga selle pärast ei tasu muretseda, teis on seeme juba olemas! Teis on leek ning te soovite selle muuta hiiglaslikuks. Kuidas seda saavutada? Lisage kütust. Alljärgnev nimekiri on koostatud oma teadvuse leegile kütuse lisamiseks.

 

1. Tõde

Tõde tõstab teie teadvust, valelikkus alandab seda.

Alustuseks aktsepteerige tõde. Kartus teadvuse ees alandab teie teadvust! Astuge kaalule ning vaadake, kui palju te kaalute. Rääkige oma kaaslasega põhjalikult teie suhtest. Vaadake sügavuti oma karjääri. Igal juhul aktsepteerige tulemust. Lihtsalt hetkeseisust arusaamine ja sellega tegelemise hülgamine ei vii teid edasi. Aktsepteerige kogu tõde täielikult. Mõelge selle tõe tähendusele. Võtke tõega kaasnevad tunded omaks, kas need teile meeldivad või mitte.

Järgmiseks rääkige tõde. Kui see tundub teile raske, siis järelikult pole te iseendaga piisavalt ausad. Teistele räägitud valedega varjate valesid, mida räägite iseendale. Jälgige neid hetki, kus te pole võimelised rääkima absoluutset tõtt ning uurige sügavuti, miks see nii on? Need hetked ja osad iseendast, millest te pole võimalised täielikku tõtt rääkima, on kohad, mida te ei suuda iseendas totaalselt aktsepteerida. Osade kohta, mida iseendas 100% aktsepteerite, te ei valeta.

Mida rohkem te tõde omaks võtate ning seda räägite, seda teadlikumaks te saate. Valelikkuse eemaldamisega oma elust tõstate oma teadvust. Lubage sellel olla kestev protsess. Teadvuse tõusuga tuleb tõde teieni lihtsamalt.

Jah, valede ja pooltõdede eemaldamisel ning nende vahetamisel totaalse tõe vastu võivad olla tagajärjed, aga kõrge teadvuse astmega inimesed oskavad rääkida, et lühiajalist muutust ei anna pideva aususe ja rõõmuga võrrelda. Palju lihtsam ning stressivabam on olla Sina Ise ja lubada teistele sama. Kõik kindlasti ei aktsepteeri teie tõelist olemust, eriti kui nad on teie vale versiooniga harjunud, aga peale seda, kui olete ise ennast totaalselt omaks võtnud ning õppinud hindama, pole sellel enam mingisugust tähtsust.

 

2. Julgus

Julgus tõstab teie teadvust, argus alandab seda.

Julgus on mitteteadliku ning teadliku kasvu värava hoidja. Seni kui olete mitteteadlikul poolel, toob elu teieni probleeme, kuni te ükskord võtate ise oma elu eest vastutuse. Oma hirmudele vastu astudes need kaovad ning transformeeruvad võimalusteks. Probleemide eest põgenemisel hirm ainult kasvab.

Üheks võimsaks juhtpõhimõtteks, mida rakendada on: „Astun vastu millele iganes, mida ma kardan.“ Mida enam te oma hirmudele vastu astute, seda teadlikumaks te saate. Kui olete selle õppetunni selgeks saanud, läheb julgust järjest vähem vaja. Niipea kui arendate endas julguse astuda vastu ükskõik millele, mida elu teieni toob, ei tõmba te enam ligi nii palju hirmul põhinevaid kogemusi. Just sellepärast on julgus mitteteadliku ja teadliku kasvu eraldusjoon. Julguse selgeksõppimine annab teile jõu otsustada, kuidas te arenete, selle asemel, et olla ohver saatuse tujudele.

 

3. Kaastunne

Kaastunne tõstab teie teadvust, julmus alandab seda.

Oma elust mitteteadliku julmuse otsimine on hea viis oma teadvuse suurendamiseks. See võib olla raske, kuna lisaks on vaja julgust. Enamasti ei julge me oma julmusele vastu astuda, aga see on seal, ootamas, et me sellega tegeleksime.

Kaastunne on tingimusteta armastuse alus, ühenduse tunnetamine kõigega, mis eksisteerib. Kas te tunnete ühenduvust iseendaga? Teistega? Loomadega? Kõige elavaga? Kõigega, mis eksisteerib? Mida rohkem te seda oskust arendate, seda teadlikumaks te saate.

 

4. Soov

Soov tõstab teie teadvust, ükskõiksus langetab seda.

Kui jõuate selguseni, näiteks püstitate eesmärgi, tõstate oma teadvust. Selguses on teie meel keskendunud olekus ning annab teile jõu mõelda ja tegutseda intelligentselt.

Teisalt, kui teie soov on ebaselge, on teadvus segane. Teie mõtetel puudub keskendatus ning te lihtsalt „keerutate oma rattaid“.

Pürgige oma soovides selguseni ning teie teadvus avardub!

 

5. Tähelepanu

Tähelepanu tõstab teie teadvust, tähelepanematus alandab seda.

Oma keskendumisvõime arendamine on hea viis teadvuse tõstmiseks. Võtke kätte kivi, pöörake kogu oma tähelepanu kivile ning vaadelge, mis saab.

Kui lasete oma meelel olla segadustest täis, teie teadlikkus alaneb. Segatud meel on võimetu meel. Hea viis tähelepanu ning keskendumise harjutamiseks on meditatsioon. Istuge vaikselt, keskenduge oma meel ning andke oma parim segavate mõtete eemaldamiseks. Seda on lihtne õppida, aga see võib võtta terve elu, et saada selgeks.

 

6. Teadmised

Teadmised tõstavad teie teadvust, teadmatus alandab seda.

Eelkõige, tundke iseennast. Mõelge sügavuti oma elu peale, pidage päevikut oma mõtete salvestamiseks. Küsige küsimusi, millele te vastuseid ei tea ning seejärel otsige neid vastuseid! Vaadake enda ümber, image teadmisi endasse nagu käsn. Suhelge ümbritseva keskkonnaga suure huvi ja imetlusega. Uurige seda. Õppige sellest. Katsetage sellega!

Pürgige jõudmaks arusaamiseni reaalsusest, teie rollist selles, nii täpselt kui vähegi võimalik. Mida täpsemad on teie teadmised reaalsusest, seda teadlikumaks te saate.

 

7. Arukus

Arukus tõstab teadvust, irratsionaalsus alandab seda.

Loogika on õigesti kasutades võimas tööriist. See annab mõttele struktuuri ja sisu.

Loogika üks kõige suuremaid väljakutseid on valede järelduste vältimine. Üheainsa vale järeldusega võib visata maha terve eluaja muidu loogiliste järeldustega. Seega, vaidlustage kõiki oma uskumusi ning ärge kunagi andke liiga palju kindlust neile, kes puhkavad pilvedel.

 

8. Teadlikud inimesed

Teadlikud inimesed tõstavad teie teadvust, mitteteadlikud alandavad seda.

Otsige teisi, kellel arvate olevat kõrgem teadvuse aste kui teil endal. Rääkige nendega, küsige küsimusi ning nautige nende kohalolu. Laske nende ideedel ning teadvusel teid mõjutada ja te laienete igas suunas. Te avastate, et olete tihedamini aus, vapram, kaastundlikum jne.

Kuid veetke aega inimestega, kellel on teist madalam teadvuse aste ning järsku avastate, et olete langenud nende tasemele. Nende mõtted mõjutavad teid. Olete ebaaus, kardate rohkem, olete ükskõiksemad jne.

Leidke tasakaal erinevate teadvusastmetel olevate inimestega aja veetmisel. Õppige neilt, kellel on kõrgem aste ning aidake neid, kellel madalam. Nii teenite kõrgeimat eesmärki, aidates avardada teadvust kõikjal!

 

9. Energia

Energia tõstab teadvust, haigus langetab seda.

Hoolitsege oma füüsilise keha eest võimalikult hästi, see on teie peamine vahend maailmaga suhtlemiseks. Energia annab teile pideva eluliselt vajalike kogemuste voo. Ilma energiata näljutate oma teadvust.

Sööge teadlikult. Tehke trenni teades, kuidas mõjutate oma meelt ning keha. Enne, kui panete midagi oma kehasse, küsige endalt, kuidas see mõjutab minu energiat. Nii lühikeses perspektiivis kui ka pikas. Kas see toodab energiat või hoopis haigusi?

 

10. Eesmärk

Omades eesmärki oma teadvust tõsta, te tõstate seda. Omades eesmärki oma teadvust alandada, te alandate seda.

Teadvusel on võime ise ennast suurendada või hoopis vähendada. Nagu teil on võimalus areneda või sooritada enesetapp. Igal momendil on teil valikuvabadus. Siiralt ennast väljendades või lausudes mantra: „Minu eesmärgiks on avardada oma teadvust,“ niimoodi algatate oma teadvuse laienemise. Hoides eesmärki areneda mis tahes eelmises üheksas alampunktis, toovad sarnase toime.

Teisel juhul on teil võimalus oma teadvust vähendada millal iganes. Kuigi on vähetõenäoline, et teete sellise valiku teadlikult, võib juhtuda, et vähendate oma pingutusi eelnevas üheksas punktis mitteteadlikult. Valides valetamise, alistudes hirmule, pannes toime julmi tegusid, jäädes teadmatuks jne, võtate eesmärgiks alandada oma teadvust.

Seda tehes algatate protsessi, mis toob teie ellu rohkem valetamist, hirmu, julmust, teadmatust jne. Iga mõte, mida mõtlete kas kasvatab teie teadvust või alandab seda. Pole olemas neutraalset. Niisiis, valige arukalt!

 

Autor: Steve Pavlina

Tõlkis: Ian Altosaar

 

Allikad ja lisalugemist: HingemaailmUniverse and Us, Steve Pavlina koduleht.

Foto: uniteunderfreedom.com

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt