2 kõige olulisemat asja vaimse kasvamise puhul

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. veebruar 2020 kell 19:08Kuidas kiiresti vaimselt kasvada? Mis on ärkamine? Millised on valgustumise astmed? Nendele küsimustele vastab selles artiklis valgustunud õpetaja Sri Bhagavan Indiast.

 

On kaks asja, mis on vaimsel teekonnal kõige olulisemad. Kui sa suudad neid aspekte endas arendada, siis valgustuda on väga kerge.

Esimene aspekt on sisemine ausus. Kui sa tahad vaimselt kasvada, siis sa pead olema iseenda suhtes üdini aus. Ei ole oluline, kes sa oled või milline sa oled. Küsimus on selles, kas sa suudad endaga silmitsi seista? Kas sa suudad olla aus? Kas sa suudad olla siiras? Selline, nagu sa sisimas oled? Seda on kergem öelda, kui teha, kuna suurem osa inimestest ei ole endaga kunagi ausad olnud. Sa kardad iseennast. Sa ei taha näha tõde enda kohta. Sa eelistad kogu selle sisemise inetuse vaiba alla peita, aga see ei aita sind.

Kogu meie õpetuse põhituum seisneb tõega jäämises. Tõde on see, et sul ei ole sidet Kõrgema Minaga, et sinus ei ole kaastunnet, et sinus ei ole armastust. Me ütleme: vaata seda fakti endas, jää sellega ja ära tee rohkem midagi. Me ei usu millegi kultiveerimisse. Siis, kui sinus ei ole armastust, aga sa praktiseerid armastust. Kui sinus ei ole headust, aga sa kultiveerid endas seda. Kui sinus ei ole siirust, aga sa praktiseerid seda. Kui miski on kultiveeritud, siis see ei ole üldse tõde. Tõel on oma jõud. Seepärast olen ma korduvalt öelnud: kui sa ei ole valgustunud, siis ära käitu nii, nagu sa oleksid valgustunud. Sinus kas on armastus või ei ole. Meie räägime ehtsusest, loomulikust kaastundest, tõelisest armastusest ja iseeneslikust heatahtlikkusest.

Teiseks, sa pead mõistma, et sa tulid siia ilma selleks, et läbida kogu oma elu kui mängu. Kui India ja Pakistan võistlevad teineteisega kriketimängus, siis see meenutab rohkem sõda kui midagi muud. Nad mängivad nii, nagu nende elu sõltuks sellest. Samas nad teavad, et see on mäng. Samamoodi tuleks ka sul mängida eluga tõsiselt. Ellu tuleb tõsiselt suhtuda, elada tuleb intensiivselt, kuid seejuures teada, et see on kõigest mäng. Sa ei saa olla liiga kergemeelne või vastutustundetu. Kui sa suudad endas sellist taju arendada, siis see aitab valgustumisele tohutult kaasa.

Kui sa ärkad, siis sa näed kui kaunis ja täiuslik see maailm on ning sa hakkad tõepoolest eluga mängima. Algul tuleb hakata elama. Praegu sa ei ela. Sa kulged ühest sünnipäevast teiseni ja ühel päeval kõik lõppeb. Sa oled vaevalt rahul ükskõik millega. Sellist elu kogevad suurem osa inimestest. Tuleb tegelikult avastada oma eesmärk, milleks sa siia tulid.

Sa tuled siia selleks, et veeta hästi aega. “Hea aeg” algab sinu jaoks siis, kui sa virgud. Sa hakkad end hästi tundma sõltumata sellest, mis sinuga väliselt toimub. Selline on tegelikult elu. Me kasutame sõna “Lila” – lihtsalt mängi. Kui ma vaatan inimeste peale, siis ma näen, millist koormat igaüks kannab ja valu läbib mind kogu aeg.

Esimene aste mukti või valgustumise teekonnal on südame õidepuhkemine. Sa avastad tõelise kaastunde, tõelise armastuse. Sügavamal tasemel sa kaotad eraldatuse tunde, kuid isegi sellel staadiumil me ei ütle, et sa oled täielikult valgustunud. Täielikult valgustunud oled sa siis, kui sa koged reaalsust sellisena, nagu see on. Selleks, et hakata reaalsust päriselt kogema, on tarvis teatud ettevalmistust. Väga harva juhtub selline transformatsioon hetkega. Seepärast on olemas erinevad valgustumise astmed.

Üleüldse mukti või valgustumine tähendab kogeda reaalsust sellisena, nagu see on. Praegu sa ei kujuta ette, mis asi on reaalsus, kuna sa elad pidevalt fantaseerides. Sa ei kujuta ette, kui naljakas reaalsus päriselt on.

See, kuidas sina näed reaalsust, erineb väga sellest, kuidas valgustunud inimene näeb reaalsust. Valgustunud inimene tunneb rõõmu lihtsalt mingisuguse objekti vaatamisest. Iga sensoorne kogemus on rõõm. Sinu mõistus aga pidevalt kommenteerib, kuidas üks asi on hea ja teine õudne.

 

Sri Bhagavani initsieeritud kursus, otseülekandega Indiast, Tallinnas juba 11. veebruaril. Loe rohkem ja registreeru: www.kae.ee/onneteekond

 

 

Toimetas Carolina Daineka / KAE

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt