Proovi ise: Enesehüpnoos lihtsaks lõdvestumiseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. märts 2017 kell 22:27Maailmas, mis kubiseb mitmesugusest infost, muutub selektiivse tähelepanu valdamise kunst järjest olulisemaks. See tähendab, et enesehüpnoos on oskus, mida tasuks igal juhul oma “tööriistakastis” hoida. Enesehüpnoos on lihtsalt üks enesekontrollile allutatud keskendumise vorm – võimas vorm, sest lubab keskenduda väga rahulikul lõdvestunud viisi isegi siis, kui teie ümber toimub liiga palju asju, vahendab portaal Alkeemia.

 

Esmalt alustage keskendumist millelegi lihtsale ja rahustavale – mõnele meeldivale sõnale. Enamasti eelistavad inimesed ise neile meeldiva sõna valida. Kui te pole kindel, mida valida, proovige keskenduda sõnale “kodu” või ”rahu”. Sisse hingates lausuge mõttes seda sõna. Kuulake enda häälega lausutud enda valitud sõna. Keskenduge ainult sellele sõnale. Keskendudes ainult sellele ühele sõnale, olete juba ära õppinud uue kontsentratsiooniviisi. Hiljem olete võimeline keskendumisjõudu ka paljudel teistel headel eesmärkidel kasutama. Keskenduge sellele sõnale kaheks-kolmeks minutiks. Mõningase proovimise järel peaksite end tundma rahulikuma ja lõdvestunumana.

Nüüd olete valmis järgmiseks sammuks. Et ennast tõeliselt värskena tunda, tasuks tegeleda visualiseerimisega. Visualiseerimine tähendab millegi vaimusilmas ette kujutamist. Mida ette kujutada, on teie valida, soovitavalt võiks visualiseerida meeldivaid kohti, kus olete olnud või soovite olla, meeldivate inimestega koos olemist või oma unistusi. Tavaliselt visualiseerime päeva kestel paljusid asju. Suur osa ajutegevusest, eriti puhkeolekus, hõlmab simulatsioone sellest, mis meiega võib või võiks juhtuda.

Hetkel on juttu siiski suunatud, eksplitsiitsest ja täielikult kontrollile alluvast visualisatsioonist. Ilmselt tahaksite visualiseerida väga erinevaid asju, nii mõnedki neist äärmiselt meeldivad. Kasutades visualisatsiooni enesehüpnoosi osana vaimse puhkuse eesmärgil, võiksite keskenduda rahustavatele, värskendavatele ja lõdvestavatele kujutluspiltidele. Keskenduda ei tasu sügavaid emotsioone tekitavatele asjadele, vaid neile, mis kannavad endas rahu, naudingut ja lihtsat õnnetunnet. Sellised tunded lõdvestavad teie keha rohkem.

Selline tegevus aitab teil ennast väsitaval päeval tunda värskema ja puhanuna. Tasub kasutada ka enne väga olulise tegevuse algust, et meeled oleks puhtad ja keskendumine maksmimaalne.

 

Allikad: Alkeemia, Matthew Edlund “Puhkamise jõud: uuri järele, miks ainult unest ei piisa” ( 2010, AS Eesti Ajalehed)

Loe lisaks: Hypnosis is Easy

Foto: Elena Kalis / elenakalisphoto.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt