Meeltekontroll: Samsungi lehekülg kustutab su mälu, et saaksid telesaateid uuesti vaadata

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. märts 2018 kell 13:53Samsung käivitas veebilehe, mis lubab kustutada su mälust lemmiktelesarja, et saaksid seda uuesti vaadata nii, nagu oleks see esimene kord. “Unspoil me“ nime all tuntud veidi kõhedust tekitav programm käivitati eelmisel aastal ning see on saadaval läbi ettevõtte Rootsi veebisaidi, vahendab Vanglaplaneet.ee

 

Tehnoloogia arendasid välja sertifitseeritud hüpnotisöörid Ulf Sandström ja Frederik Praesto, kellest viimane ka videole peale räägib. 23-minutiline suunav hüpnoos käsib sul keskenduda sellele saatele, mida soovid oma mälust kustutada, näidates samal ajal hüpnootilist mustrit ja andes sulle erinevaid juhiseid.

Protsessi reklaamitakse kui võimalust kogeda kõiki oma lemmiktelesaateid ja sarju Samsungi QLED teleri abil esimest korda. Veebileht ütleb: “Samsungi QLED teleriga soovime pakkuda sulle imelist sarivaatamise kogemust koos laia sisuvaliku ja märkimisväärse pildikvaliteediga.“

“On ainult üks asi, mis võiks sinu kogemuse rikkuda – kui sa juba tead, kuidas kõik lõpeb. Seepärast oleme loonud “Unspoil me“, tööriista, mis annab sulle võimaluse unustada oma lemmikteleseriaalid, et saaksid neid samasuguse põnevusega uuesti kogeda, kui esimesel korral neid vaadates.“

Kasutajatel, kes peavad olema vähemalt 18-aastased, palutakse vaadata ära terve video “ilma katkestusteta, et see toimiks“. Neil soovitatakse seda teha vaikses kohas ja kõrvaklappidega, mis annab mõista, et toiming võib kasutada ka binauraalseid sagedusi.

“Unspoil me“ lubab kustutada ainult sinu valitud telesaate, filmi või videoga seotud mälu ning väidab, et võid seda erinevate saadete puhul teha nii palju kordi, kui soovid. “Sa ei unusta midagi, mida ei taha unustada,“ selgitab veebileht.

Nõusolekupoliitika, mis palutakse kasutajatel läbi vaadata, hoiatab, et “kogemusel (enesehüpnoosil) võib olla tõeline mõju ja ma olen valmis unustama kõike või osa oma lemmiktelesaatest.“ Ka ei lubata “Unspoil me“ kasutajatel seda muuks kasutada, kui vaid selle “ettenähtud eesmärgil“.

Kui üritad hüpnootilisest transist väljuda, palub järgmine sõnum sul uuesti proovida: “Oled vaid minutite kaugusel võimalusest kogeda oma lemmiktelesarja nagu oleks see esimene kord. Hinga sügavalt sisse ja proovi uuesti.“ Leheküljel selgitatakse, et hüpnoos on “loomulik olek“ ja täiesti ohutu. Epilepsiahaigetel ja vaimsete häirete all kannatavatel inimestel ei soovitata siiski protsessi läbida.

Veebileht Vigilant Citizen mainib, et see ajupesumeetod on sarnane viisile, kuidas trauma ja posttraumaatilise stressihäirega inimestel kustutatakse halbu mälestusi. Samsungi projekt on tõstatanud paljude jaoks küsimuse, kas mitte suurettevõtte püüdlused oma klientide meeli kontrollida ei varja midagi hoopis pahaendelisemat.

 

Allikad: Vanglaplaneet, Infowars, Vigilant CitizenSamsung

Loe ka üht “Unspoil Me” kasutamiskogemust: CNet

Foto: ufunk.net

 

Toimetas Peeter Proos / Vanglaplaneet.eeKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt