“Isolatsiooniplaneet” kui inimkonna proovikivi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. aprill 2020 kell 11:24“COVID-19 on justkui kaitselüliti, ajapomm ja massihävitusrelv, kogu maailmas on puhkenud äge arutelu massikarantiini mõistlikkuse üle, kui seda kohaldatakse tervete linnade, osariikide ja riikide suhtes,” kirjutab sõltumatu geopoliitika analüütik, kirjanik ja ajakirjanik Pepe Escobar.

 

Vastased väidavad, et “isolatsiooniplaneet” (e. koduarestide ühiskond) ei peata mitte ainult COVID-19 levikut, vaid on viinud maailmamajanduse krüogeensesse olekusse – ettenägematute ja ränkade tagajärgedega. Seetõttu peaks karantiin kehtima peamiselt elanikkonna jaoks, kellel on suurim surmaoht: eakatele. Et “isolatsiooniplaneet” on COVID-19 rindejoonelt südant murdvate teadetega ümber fikseeritud, pole kahtlust, et see ettepanek võib mõjuda inimestele plahvatuslikult. 

Samas tähendab kommertsmeedia domineerimine, et kui arvud oluliselt ei vähene, jääb “isolatsiooniplaneet” määramata ajaks püsima.

Michael Levitt, 2013. aasta Nobeli keemiapreemia ja Stanfordi biofüüsik, tabas kümnesse, kui arvutas, et Hiina pääseb COVID-19 küüsist varem, kui hulk terviseeksperte uskusid, ja et “mida vajame, on paanika ohjamine”.

Käsitleme seda teadliku arutelu edendamiseks koos mõnede faktide ja vastaspoole arvamusega. 

Raporti “COVID-19 – Navigating the Uncharted” autorid on dr Anthony Fauci – võitluse Valge Maja esindaja – H. Clifford Lane ja CDC direktor Robert R. Redfield. See pärineb USA tervishoiusüsteemi südamest.

Aruandes öeldakse selgesõnaliselt, et COVID-19 üldised kliinilised tagajärjed võivad lõppkokkuvõttes olla sarnased raske hooajalise gripi (mille haigusjuhtude suremus  on umbes 0,1%) või pandeemilise gripi (nt 1957. ja 1968. aasta pandeemia) tagajärgedega, mitte SARS-i või MERS-i sarnase haigusega, mille haigusjuhtumite suremus oli vastavalt 9–10% ja 36%. “

19. märtsil, neli päeva enne seda, kui Downing Street käskis Suurbritannia piirid sulgeda, alandati COVID-19 staatust, see pole enam kõrgete tagajärgedega nakkushaiguse kategoorias.

Hiljuti pensionile jäänud patoloogiaprofessor ja endine NHS-i konsultandist patoloog John Lee väitis hiljuti, et „maailma 18944 koroonaviiruse juhtumi suremus on 0,14 protsenti. Need arvud võivad küll järsult tõusta, aga nad on praegu madalamad kui teised nakkushaigused, millega me elame (näiteks gripp).”

Ta soovitab, “tuleks mõnda aega säilitada teatav sotsiaalne isolatsioon, eriti eakate ja nõrga immuunsüsteemiga inimeste jaoks. Drastiliste meetmete kehtestamisel peaksid need põhinema selgetel tõenditel. COVID-19 puhul pole tõendid selged.”

See on põhimõtteliselt sama järeldus, milleni jõudis ka Venemaa sõjaväe siseanalüütik.

Vähemalt 22 teadlast – vaata siit ja siit – on väljendanud oma kahtlusi lääne strateegia suhtes.

Mainzi Johannes Gutenbergi Ülikooli meditsiinilise mikrobioloogia emeriitprofessor Sucharit Bhakdi on oma kantsler Merkelile saadetud kirjaga kutsunud esile tohutu poleemika, rõhutades praegu Euroopas laialdaselt rakendatavate drastiliste isoleerimismeetmete tõeliselt ettenägematuid tagajärgi.

Isegi New Yorgi kuberner Andrew Cuomo tunnistas, et eakate inimeste karantiini panek hea tervise juures noorte elanike kõrval on viga.

Oluline võtmeküsimus on see, kuidas lääneriigid jäid COVID-19 levikuks täiesti ettevalmistuseta – isegi pärast seda, kui Hiina oli neile ette andnud kahekuise edumaa ja oli aega uurida erinevaid edukaid strateegiaid, mida rakendati kogu Aasias.

Lõuna-Korea mudeli õnnestumine pole saladus. Lõuna-Korea tootis testkomplekte juba jaanuari alguses ja pärast kogu elanikkonna üle range kontrolli kehtestamist, testiti märtsis 100 000 inimest päevas ja rikuti samas elanike privaatsust. See oli enne seda, kui läänes mindi “isolatsiooniplaneedi” režiimile. 

Lõuna-Korea eesmärk oli testida varakult, sageli ja ohutult – koos kiire ja põhjaliku kontaktide väljaselgitamise, eraldamise ja jälgimisega.

COVID-19 kandjaid jälgiti videovalve, kaamerate, krediitkaardiostude ja nutitelefonide andmete abil. Lisage sellele SMS, mis saadetakse kõigile, kui nende läheduses või töökohas avastatakse uus haigusjuht. Eneseisolatsioonis olevad isikud vajasid äppi, et neid saaks pidevat jälgida; sellega mittenõustumine tähendas trahvi suurusjärgus 2800 USA dollarit.

 

Toimub kontrollitud lammutamine

Märtsi alguses avaldas Shanghai Meditsiinilise Ühingu võõrustatav Hiina nakkushaiguste ajakiri koroonaviiruse põhjaliku ravi ekspertide konsensuse. Ravisoovituste hulka kuulusid „suured C-vitamiini annused, mida süstiti veenisiseselt päevas 100–200 mg kehakaalu kg kohta. Pidev kasutamine parandab oluliselt hapnikuga varustatust.”

Seetõttu transporditi veebruari alguses Hubei provintsi 50 tonni C-vitamiini. See on ilmekas näide lihtsast „leevendavast” lahendusest, mis aitab majanduskatastroofi vähendada. Seevastu tundub, nagu oleks Hiina jõhkralt kiire „rahvuslik sõda” COVID-19 vastu tabanud Washingtoni ettevalmistamata. 

Praeguses olukorras pole Euraasia keerulise integratsiooniprojekti jätkusuutlikkust oluliselt kahjustatud. Kuna EL on kogu planeedile näidanud oma teadmatust ja abitust, tugevneb Venemaa ja Hiina strateegiline partnerlus iga päevaga – investeeritakse üha enam pehmesse võimu ja edendatakse üleeuroopalist dialoogi, mis tähendab ka meditsiinilist abi.

Selle protsessi eest seistes kõlab ELi tippdiplomaat Joseph Borrell tõepoolest abituna: “Käimas on ülemaailmne narratiivide lahing, milles ajastus on ülioluline tegur. […] Hiina on koondanud uute kohalike nakkusjuhtumite arvu üksikute numbriteni – nüüd saadab ta seadmeid ja arste Euroopasse, nagu teevad ka teised. Hiina edastab agressiivselt sõnumi, et erinevalt USA-st on ta vastutustundlik ja usaldusväärne partner. Narratiivide lahingus oleme näinud ka katseid EL-i diskrediteerida (…) Faktidega relvastatult peame kaitsma Euroopat selle kahjustajate eest. ”

See viib meid tõesti plahvatusohtlikule territooriumile. “Isolatsiooniplaneedi” strateegia kriitika tõstatab paratamatult tõsiseid küsimusi, mis osutavad globaalse majanduse kontrollitud lammutamisele. Karmi mõju avaldavad eriolukorrad, tõsine sotsiaalmeedia korrakaitse “tõeministeeriumi” režiimis ja  piirikontrolli taastamine. 

Need on ühemõttelised märgid ulatuslikust ühiskonna kujundamise projektist, millele on lisatud uue normaalsusena täielik jälgimine, rahvastiku kontroll ja sotsiaalne isoleerimine.

 

Kõige vägevam BlackRock

Kui seisame silmitsi uue suure depressiooniga, on “hea uue ilma” düstoopiani viivad sammud tajutavad. See läheb kaugemale pelgalt Bretton Woods 2.0-st. Pam ja Russ Martens selgitavad siin hiljutist 2 triljoni dollari suurust, Capitol Hilli poolt heaks kiidetud stiimulipaketti USA majandusele.

Põhimõtteliselt “võimendab USA Föderaalreserv deklaratsiooni 454 miljoni dollari suuruse päästefondi 4,5 triljoni dollarini” (1 triljon on miljon miljonit!). Ja ei lubata küsida, kes selle raha saab, sest deklaratsioon tühistab Föderaalreservi infovabaduse seaduse (Freedom of Information Act e. FOIA).

Priviligeeritud töövõtja varjatud rahale pole keegi muu, kui BlackRock. Lühikese meisterlikult lahti seletatud versiooni sellest hämmastavast skeemist leiad siit

Wall Street on USA Föderaalreservi muutnud riskifondiks. Föderaalreserv omab vähemalt kahte kolmandikku kõigist enne käesoleva aasta lõppu turul olevatest USA riigivõlakirjadest.

USA riigikassa ostab kõik saadaolevad väärtpaberid ja laenud, samal ajal kui pankuriks on Föderaalreserv, mis finantseerib kogu skeemi.

Sisuliselt on see USA Föderaalreservi ja Riigikassa ühinemine. Koletis, mis jagab laiali tasuta raha, kuid võitjaks on vaieldamatult BlackRock.

BlackRock on laialt tuntud, kui suurim rahahaldur planeedil. Nende kombitsad on kõikjal. Neile kuulub 5% Apple’ist, 5% Exxon Mobilist, 6% Google’ist, osalus firmades AT&T, HBO, CNN, Warner Brothers – need on vaid mõned näited.

Nad ostavad Riigikassa nimel kokku kõik need väärtpaberid ja veidrad eriotstarbelised äriühingud. 

BlackRock pole mitte ainult Goldman Sachsi suurim investor. Veelgi enam: BlackRocki varade koguväärtus 2019 aasta lõpus oli 7,4 triljonit USA dollarit. BlackRock on ka suur Trumpi annetaja. Eesmärgi poolest on see nagu USA Föderaalreservi/Riigikassa opsüsteem. See tähistab Föderaalreservi lõplikku Wall Streeti võimu alla langemist. 

Lääne kommertsmeedia ignoreerib “isolatsiooniplaneedi” paljusid laastavaid majanduslikke tagajärgi. Ei tooda esile hävingu suurust nende inimeste jaoks, kes  juba varasemalt vaevu elus püsisid.

Kõigil praktilistel eesmärkidel on ülemaailmne terrorisõda asendatud ülemaailmse viirussõjaga. Mida aga tõsiselt ei analüüsita, on täiuslik mürgine torm: täielikult purustatud majandus; kõigi rahanduskrahhide ema (seda ei varjuta isegi keskpankade kopteriraha), kümned miljonid töötud, kes tekivad majanduslanguse käigus; miljonid väikeettevõtted, mis lihtsalt kaovad ja laialt leviv ülemaailmne vaimse tervise kriis. Rääkimata eakatest, eriti USA-s, kellele antakse hääletu surmateade. 

Arvestamata igasugust “lahtisidumise” juttu, jaguneb maailmamajandus tegelikult juba praegu kaheks. Ühel pool on hulk Euraasia, Aafrika ja Ladina-Ameerika riike – need, mida Hiina uute siiditeede kaudu ühendab. Teisel pool on aga Põhja-Ameerika koos oma vasallidega. Hämmingus Euroopa asub keskel.

Krüogeenseks sunnitud globaalne majandus hõlbustab kindlasti taaskäivitust. Trumpism, usk USA ainulaadsusesse, jätkub ka isolatsiooni tingimustes. Seevastu Hiina taaskäivitab oma kaubaveo koos uute siiditeedega – kaasa arvatud Aafrika ja Ladina-Ameerika – et asendada 20%, mis varem eksporditi USA-sse.

Ameeriklastele lubatud 1200 dollari väärtusega tšekid on palju kiidetud põhisissetuleku eelkäija. Need võivad muutuda alaliseks, sest kümned miljonid inimesed jäävad püsivalt töötuks. See hõlbustab üleminekut AI (tehisintellekti) juhitavale täielikult automatiseeritud ööpäevaringsele majandusele – sellest ka 5G vajadus. Seejärel tuleb ID2020.

 

AI ja ID2020

Euroopa Komisjon on seotud üliolulise projektiga CREMA (cloud based rapid elastic manufacturing e. pilvepõhine kiire elastne tootmine), mille eesmärk on hõlbustada AI võimalikult laiaulatuslikku rakendamist koos sularahavaba süsteemi loomisega.

Sularaha lõpp toob kaasa ühtse maailmavalitsuse, mis on võimeline põhisissetulekut väljastama ja kontrollima. Kui algoritm leiab, et isik on teisitimõtleja (dissident), siis kustutatakse ta põhisissetuleku saajate seast. 

See muutub veelgi seksikamaks, kui absoluutset sotsiaalset kontrolli reklaamitakse süütu vaktsiinina.

ID2020 liidu liikmed on avalikust ja erasektorist. Liidu sooviks on globaalne digitaalne identiteet, mis sisaldab ka terviseinfot (vaktsineerimised). See antakse inimestele päris varakult: vastsündinud saavad kaasaskantava ja püsiva biomeetriliselt seotud digitaalse identiteedi.

GAVI, ülemaailmne vaktsiinide ja immuniseerimise liit, lubab kaitsta inimeste tervist ja pakkuda kõigile immuniseerimist. Liidu peamiste partnerite hulka kuuluvad peale Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) ka suured ravimifirmad.

Eelmise aasta septembris New Yorgis toimunud ID2020 liidu tippkohtumisel otsustati käivitada 2020. aastal programm „Rising to Good ID Challenge“. Seda kinnitas möödunud aasta jaanuaris Davosis toimunud maailma majandusfoorum (WEF). Digitaalset identiteeti testitakse koos Bangladeshi valitsusega.

See tekitab tõsise küsimuse: kas ID2020 ajastus on seotud sellega, mille ülioluline sponsor WHO kvalifitseeris pandeemiaks? Või kas pandeemia oli ID2020 käivitamiseks oluline?

Jätkates mängu muutvate uuringutega, ei ületa miski pandeemiaõppustEvent 201“, mis toimus vähem kui kuu pärast tippkohtumist ID2020. 

Johns Hopkinsi Terviseohutuse Keskus koostöös taaskord WEF-i ning Bill ja Melinda Gates’i fondiga, kirjeldasid sündmust “Event 201” kui “kõrgetasemelist pandeemiaharjutust”. Harjutus „illustreerib valdkondi, kus avaliku ja erasektori partnerlus on raskele pandeemiale reageerimise ajal vajalik, et vähendada ulatuslikke majanduslikke ja sotsiaalseid tagajärgi.“

Kui COVID-19 muutus reaalseks pandeemiaks, oli Johns Hopkinsi Bloombergi Rahvatervise Kool sunnitud avaldama teate, öeldes, et nad “modelleerisid väljamõeldud koroonaviiruse pandeemiat, kuid ütlesid selgesõnaliselt, et see polnud ennustus”.

Pole mingit küsimust: “tõsine pandeemia, mis muutub sündmuseks 201″, nõuaks  usaldusväärset koostööd mitmete tööstusharude, riikide valitsuste ja peamiste rahvusvaheliste organisatsioonide vahel.” COVID-19 kutsub esile just sellist “koostööd”. Kas see on usaldusväärne, selle üle võib arutleda lõputult.

Fakt on see, et “isolatsiooniplaneedil” kaldub paljude inimeste avalik arvamus praegust olukorda määratlema globaalse infooperatsioonina: tahtlik globaalne kollaps – uus ülemaailmne majanduskriis – mis on kavandatud kodanikele pahaaimamatult.

Võimud, kes kasutavad aastakümnete vanuseid näpunäiteid CIA juhendraamatust, nimetavad seda muidugi hingestatult “vandenõuteooriaks”. Vaatamata sellele, millel hoitakse avalikkuse poolt silma peal, on nn ohtliku viiruse kattevarjus uue digitaalse finantssüsteemi loomine koos kohustusliku vaktsineerimise ja kiibistamisega, mis annaks inimestele täieliku digitaalse identiteedi. 

Meie lähituleviku usutavaim stsenaarium on selline, kus AI-ga ühendatud nutikate linnade klastrites jälgitakse inimesi 24/7 ja mikrokiibi abil saab teha kõike eluks vajalikku, kasutades ühtset digivaluutat. 

Kui see on tõesti meie tulevik, peab olemasolev maailmakorraldus kaduma. 

See on test, üks inimühiskonna proovikividest. 

 

Allikad: Strategic Culture Foundation, lingid artikli sees

Foto: cottonbro

 

Autor Pepe Escobar

Tõlkis Teilo T. London

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt