Mõttemõlgutus: Mis sinul viga on, et sa vaene oled?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. august 2022 kell 18:35Foto: thefinancialexpress.com

“Universum on struktureeritud nii, et sa saad seda, mida sa tahad. See võib olla raha, tervis, suhted või miski muu, mis on sinu jaoks oluline. Kui seda sinuga ei toimu, siis tähendab, et sinu sees on probleemid. Kui lahenevad need probleemid, siis täituvad soovid automaatselt.” – Sri Bhagavan, tänapäeva filosoof ning vaimne õpetaja

Artikkel ilmus Telegramis esmalt oktoobris 2020.

 

Koroonakriis on toonud endaga kaasa palju ebamugavusi, sealhulgas tootnud hulgaliselt töötuid, viinud põhja suuremaid ning pisemaid ettevõtteid ja vähendanud sissetulekuid. Käesolevas artiklis räägime sellest, kuidas välised situatsioonid, millised nad ka ei oleks, ei pea määrama sinu saatust, millised on rahaliste probleemide sisemised tekkepõhjused ja kuidas saad ise oma rahalist olukorda parandada. Tegelikud faktorid, mis kujundavad seda, kas oled rikas, vaene või midagi vahepealset ning milliste olukordadega sa elus kokku puutud, on sinu mõtted ja tunded.

Mõtted.

Rikkus ja vaesus sõltuvad indiviidi harjumuspärasest mõtteviisist. Vaesus mõtte tasemel tähendab pidevat keskendumist sellel, mida sul ei ole. Rikkus mõtte tasemel tähendab keskendumist sellel, mis sul on.

Kui sinu igapäevast mõttemaailma valitsevad rahaga seotud väärarusaamad, siis väljenduvad need ebaõnnestumistena sinu elus. Negatiivse alatooniga mõttemustrid nagu: „Rikkust ei maksa häbeneda… ausal teel rikkaks ei saa… ma olen sündinud vaene olema… see ei ole minu jaoks… ma ei saa seda endale lubada… no kust ma selleks raha võtan?” määravad sinu reaalset rahalist seisu.

On ka inimesi, kes „jumaldavad” vaesust, kes ei kujuta oma elu ette olukorras, kus nad ei pea enam raha pärast muretsema. Paljud ei tahagi võtta enda peale vastutust oma finantsolukorra parandamise eest ning leiavad „filosoofia”, mis nende tegevusetust õigustab. Nende inimeste suust kõlavad fraasid: „Ma olen rahul sellega, mis on,” „Ma ei ole materiaalsetesse asjadesse kiindunud,” ja kurikuulus: „Raha ei ole oluline.” Proovi oma abikaasale iga päev selgeks teha, et ta ei ole oluline, ning vaata, kauaks ta sinu kõrvale jääb. Raha on energia ning seda tõmbab ligi või tõukab eemale sinu suhtumine sellesse.

Ei ole tarvis suruda alla oma materiaalseid soove ja vajadusi. Palju elutervem on tegeleda oma ebaõigete veendumuste süsteemiga, et elada täisväärtuslikku elu. Nii, nagu vaesus tuleb valede mõtete puhul pingutamata, saab ka rikkus õigete veendumuste korral kergusega sinu juurde tulla.

Tulles praeguse olukorra juurde, tasub mõtiskleda selle üle, milliseid mõtteid on koroonakriis sinus vallandanud. Mida oled viimaste sündmuste tulemusel hakanud uskuma seoses majanduse, raha, töö ning äriga? Kuidas suhtud sisimas oma praegusesse rahalisse seisu? Milline on sinu tuleviku väljavaade? Proovi vaadelda neid aspekte iseenda sees ausalt, pingutamata neid muuta ning nende üle hukka mõistmata. Soovi korral võid oma avastusi ka kirja panna.

Tunded.

Mida siis nüüd teha? Hakata positiivselt mõtlema? Kindlasti mitte! Kui sa millessegi ei usu, siis selle peegli ees korrutamine ei anna paraku püsivaid häid tulemusi, sest see vaid kutsub esile negatiivset emotsionaalset reaktsiooni. Mõttel ilma tundeta ei ole suurt mõjuvõimu. Olukordi loob alati mõte+tunne. Kui sügavamalt vaadata enda sisse, võib näha, et kõikide juurdunud veendumuste taga seisab alati tugev ja tihti aastate kogemusega kinnistunud emotsioon.

Saladus ei seisne positiivses mõtlemises, vaid positiivsetes tunnetes. Selleks, et kaoks mentaalne blokk, mis takistab raha juurdevoolu sinu ellu, on tarvis lahustada sellega seotud emotsiooni. Sri Bhagavan annab selleks uskumatult kerge ning tõhusa praktika, mida saad juba täna kasutusele võtta:

„Te peate kutsuma tunde välja 12 minuti jooksul ja kordama seda 7 korda. See lahustab mentaalset blokki. Te ei saa kunagi tekitada positiivse tunde mõistuse abiga. Positiivsete tunnete tekitamiseks peate kasutama oma keha.

Näiteks, kui teil jääb julgusest puudu ning te tahate olla julge, siis kõndige toas ringi nagu lõvi. Muutke oma keha positsiooni, rääkige julgelt. Kutsuge seda tunnet välja 12 minuti jooksul. Praktiseerige seda 7 päeva jooksul. Nii lahustuvad mentaalsed blokid. Praktiseerige seda suure seltskonnaga. Kogunege perega ning tehke seda, siis tehke seda suure seltskonnaga. Blokid kaovad täielikult. Alateadlik koostisosa kaob.

Tehke sama, kui te soovite raha. See on väga kerge. Andrast pärit talupidaja tegi seda ning sai kuus miljonit ruupiat 16 päeva pärast. Te peate istuma, kõndima ning rääkima nagu miljonär. Kui te omandate neid tundeid, mõistus ei hakka enam esitama küsimusi. Negatiivsus lahustub ning uus programm hakkab tööle. Niisiis, ärge kasutage selleks mõistust. Elus võib saavutada kõike, kui te lahustate negatiivseid blokke.”

***

Loe lisaks: Sri Bhagavan: Ei ole kasu “Ma olen maailma kõige edukam inimene” korrutamisest. Ole aus enda suhtes ja vaata, mis juhtub. Algul võib see olla raske, kuid siis muutub see väga kergeks, sest sa hakkad nägema selles väge. Hirm, mis on meie sees, on suurim vaenlane. Kui sa seisad hirmuga silmitsi, siis hirm hakkab rääkima sulle oma lugu. Kui sa näed selle loo ära, hirm lihtsalt kaob. Proovi ja sa näed seda. See on aktiivset tegevust nõudev dharma. Seda tuleb teha. Hirm lihtsalt kaob. Kuid, kui sa püüad seda hirmu ignoreerida või oma tähelepanu sellelt kõrvale juhtida, öeldes: “Ei, ma ei karda seda. Ma ei karda teda,” see ei aita. Sisemine ausus on kõige kiirem tee eduni.

 

Toimetas Kuldne Ajastu EestiKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt