Monika Palm: Muutuma peaks praegune olukord, kus kõik võistlevad üksteisega

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. aprill 2019 kell 12:58Monika Palmi isiklikku vaimset arengut on ajendanud tugev sisemine soov elus edasi liikuda. Elu keerdkäigud andsid aastaid tagasi talle impulsi eneseotsinguteks ja ka sügavama huvi vaimse maailma vastu, mis on aidanud paremini mõista ennast, teisi ja meie ümber toimuvat.

 

Monika on sündinud 1970. aastal Rakveres. Ta osales abikaasaga auramediaatorite kursusel ja asutas Tartus Tasakaalukeskuse, mis tänaseks tegutseb ka Tallinnas. Keskus pakub erinevaid teraapiaid, teadlikkuse tõstmise ja enesearenguga seotud grupitöid kõigile, kes vajavad toetust või nõustamist.

 

Millises seisus on täna Eesti inimene?

Võib-olla see ei tundu nii, aga Eesti on energeetiliselt vaimseks arenguks väga hea koht. Kuigi meil on rahvastikuarv väike, siis seda arvu vaadates on muutustele avatud inimeste protsent üsna suur. Ühiskonnatasandil on veel arenguruumi. Muutustele on avatud need, kes toovad ühiskonda uusi eluväärtusi ja võimalusi jätkusuutlikumaks eluks. Iga muutus igas üksikus inimeses on praegu väga oluline, sest see võimaldab ühiskonnatasandil muutusi tegema hakata. Muutuma peaks praegune olukord, kus kõik võistlevad üksteisega. Näiteks poliitikas. Seda on kõrvalt vaadates väga huvitav jälgida. Nii kaua, kuni me üksteisega võitleme, ei toimu põhjapanevat muutust meie kõigi jaoks või siis tulevad muutused lihtsalt väga raskelt.

 

Tahaks kohe küsida, et kuidas siis selle vastu võidelda, aga tegelikult tuleb küsida, kuidas luua rahu?

Just. Mida teha selleks, et luua rahu? See küsimus ise juba hakkab seda looma ja avab meie jaoks võimalusi. Üksteise kõrval rahus eksisteerimine on suur väljakutse. Me räägime Eesti riigist, aga tegelikult on see nii kogu maailmas. Parimad lahendused tulevad siis, kui õpime asju vastu võtma ja olema teistsuguste arusaamadega inimestega. See võib avada ukse sellele, et hakatakse nägema koostöövõimalusi, mis lubaks asju paremuse poole muuta. Lubamine on see, kus me ei pea 100 protsenti nõustuma, aga ei pea ka võitlema. See võimaldab asju näha uutest vaatenurkadest. Seda reaalsust me ei saa muuta selle vastu võideldes.

Kui tahad näha ühiskonnas muutusi, muuda enda elus midagi ilusamaks. Alusta sellest, mis sind õnnelikuks teeb. See on väga suur panus igalt inimeselt, et kogu ühiskonnas saaksid parimad võimalused muutusteks ilmuda.

 

Ema Teresa on öelnud, et kui igaüks koristaks ära oma ukseesise, oleks planeet Maa puhas paik.

Absoluutselt! Ka minu vaatenurk on selline. See ongi panus, mida mina inimestega töös soovin teha ja ka olen teinud. Kunagi mõtlesin: “Kui on kasvõi üks inimene, kellele saan panustada oma võimekuse ja oskustega, on juba midagi ära tehtud.“ Kuigi eestlased on tagasihoidlikud, on tänulikke inimesi praeguseks juba palju. See ongi minu üks missioon: toetan inimesi, et nad julgeks hakata elama, muutusi tegema ja avastama oma elu eesmärki ning et elu edendavad muutused ka ühiskonnas ükskord nähtavale saaksid tulla.

 

Mis on kõige ilusam muutus, mida olete kõrvalt näinud?

Neid on olnud palju. Ma ei saa öelda, et see üks elumuutus on olnud kõige ilusam ja teine ei ole. See on ilmselt nii, nagu inimene seda ise tunneb ja tajub. Kas siis tervenemine mõnest terviseprobleemist, kui inimene leiab selle miski, mis tema elule tõesti teistsuguse tähenduse annab või saavad peres suhted nii korda, et kõik hakkab toimima, kuigi lahutuspaberid on sees olnud. Tekib harmoonia ja teistsugused arusaamad. Need on teinekord väikesed muutused, kuid on olnud ka väga suuri muutusi. Paljud inimesed on õnnelikud, kui neil tekib sisemine rahu ja seda paljud inimesed otsivadki, kui nad minu juurde tulevad.

Meil on olemas vahendeid, et aidata inimesi ja alati ei pea selleks tablett olema. Mõnikord saab ka tabletist vabaks, kui avastad, et ka teistmoodi on võimalik ja selliseid juhtumeid on olnud palju. Inimesed teevad sellise otsuse ise. Tegelen palju depressiooni ja ärevushäiretega. On inimesi, kes on saanud peale üht-kaht seanssi probleemidest vabaks.

 

Tüüpiline probleem on see, et inimene saavutab lõpuks harmoonia, kuid see on ebamugav teistele.

Minu muutuste aeg sai alguse palju aastaid tagasi. Keegi ei püüdnud mind takistada. Keelata ja takistada saab ainult neid, kes seda teha lubavad. Mul on hästi toetav mees. Laps oli sellises vanuses, et ta ilmselt ei keskendunud väga palju sellele, mida mina oma maailmas muutsin. Ta oli pigem õnnelik siis, kui ma rahulikumaks ja harmoonilisemaks muutusin, sest see ju mõjutas ka teda. Minu isa ainult imestas, sest ma olin nii palju aastaid panustanud oma aega ja raha õpingutesse. Ta ei öelnud kordagi, et see oleks vale olnud, vaid lihtsalt imestas.

Mõne teise inimese jaoks ma võib-olla tõesti tegin kummalisi samme. Kui ma mõne vana koolikaaslasega kokku sain üle pikkade aastate ja rääkisin, mida ma teen, siis üks neist ütles: “Aga mina teen küll seda sama asja, mida ma õppisin.“ Ütlesingi, et see on väga tore, kui see talle meeldib ja ta on õnnelik, aga mina olen õnnelik sellega, mida ma nüüd teen ja kuhu ma jõudnud olen. Me olemegi ju erinevad. Me ei pea tegema ühte asja elu lõpuni, aga me võime seda teha, kui see meid õnnelikuks teeb. Mina lihtsalt tegin teistsuguseid valikuid.

Ja julgust on vaja selleks, et neid muutusi teha. Iseendaks olemine tähendab ka seda, et sind enam väga ei häiri, mida teised arvavad.

 

Mis on Tasakaalukeskuse missioon?

Tasakaalukeskus, nagu ka nimi ütleb, sai algselt loodud selleks, et aidata inimesel leida oma sügavat sisemist harmooniat läbi erinevate teraapiate ja meetodite. Et oleks koht, kus inimene saab toetust muutuste protsessis. Tasakaal ja harmoonia on vajalik selleks, et sisemise tasakaalu harmoonia loomisega hakata looma elu, mis endale rõõmu pakub, milles sina õnnelik oled. Milles tunned, et see on elu, milles iga hetk on elamist väärt. Asjad lähevad hästi ja laabuvad. Tasakaal saabub siis, kui saad kontakti endaga ehk oled sina ise. Tekib selgus, mida elult soovitakse. Siis tekib tasakaal, harmoonia ja asjad hakkavad elus toimima palju lihtsamalt ja kergemalt. Muutused ei pea tulema raskusega. See pagas, mis meiega kaasas on – uskumused, mustrid, mõtted, tunded, emotsioonid -, muudab elu kogemise ja muutuste tegemise raskeks. See pagas vajab puhastamist.

Aastatega on Tasakaalukeskuse tegevus laienenud ja juurde on tulnud uusi valdkondi. See on nagu lumepall, mis veeredes suuremaks läheb. Teed ühe asja ära ja edasi liikudes kasvab sealt välja midagi veel enamat. Kui lähed võimalustega kaasa, siis elu on tõepoolest imeline.

 

Küsitles Monika Kuzmina / GoodNews

 

Foto: erakogu

 

Vabastav hingamine äratab uuele elule

Monika Palmi vabastava hingamise grupitööd toimuvad igal teisipäeval Tartus, Tallinnas kaks korda kuus neljapäeviti ja Rakveres kord kuus pühapäeval.

Vabastav hingamine on lõdvestunud, ühendatud ja toetatud hingamine, mille käigus toimub eluenergia aktiveerimine. Sügavalt hingamine on puhastav igal tasandil. Kogu energiatsükli läbimine suurendab elujõudu, aitab vabastada pingeid, kehasse talletunud vanu emotsioone ja luua uusi, positiivsemaid mõttemustreid.

Vabastav hingamine on seotud rakutasandil säilinud kehapingete, emotsioonide ja mälestuste vabastamisega, mis sügavama hingamise ja toetuse korral hakkavad esile tulema ja tervenema. Samal ajal aitab sügav hingamine teadvustada, mis meie elus on toimumas ja aitab vaadata kogu oma elule ja probleemidele hoopis uue nurga alt. Sageli kerkivad esile lihtsad lahendused, mille peale seni pole tuldud. Läbi hingamise on võimalik ühendust saada ka oma sisemiste loovate mõtetega.

Vabastav hingamine on suurepärane hingamisteraapiavorm, mis annab võimaluse vaadata endasse ning läbi hingamise vabastada igapäevastressi ja kõik selle, mis takistab meil elust rõõmu tunda, olemast õnnelik või terve. Vabastav hingamine sobib kõigile olenemata vanusest ja ka auratransformatsiooni läbinutele. Transformeeritutel kiirendab vabastav hingamine indigofaasis kõiki rakutasandi puhastusprotsesse ja kristallfaasis kristalliseerumist.

Hingamisterapeudina on Monika hingamisseansi ajal toetajaks. Energeetilise tervendajana toetab ta hingajat energiaga, mis aitavad puhastada keha ja aurat ning energiablokeeringutel vabaneda.

Hingamisseanss kestab kokku umbes kaks tundi. See algab ja lõpeb vestlusega. Võimalik on tellida individuaalseansse, samuti seansse sõpruskondadele või asutustes töökollektiividele.

Rohkem infot leiab SIIT!Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt