Podcast “Imede hommik Telegramiga” #20: vägivald ja viha – kas paratamatus?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. detsember 2022 kell 8:49Foto: Triin Pärn + Canva.com

Teie ees on kahekümnes episood Telegram.ee hommikusaatest “Imede hommik Telegramiga”, mida juhib Anneli Roots. Täna seisame taas vastastikku Krishnamurti raamatuga “Vabanemine teadaolevast” ning vaatleme ja tunnistame viha ja vägivalla erivorme… meis eneses. 

 

Vägivald ei ole ainult see, kui kedagi lüüakse või tapetakse. Vägivald on ka see, kui kasutame teravaid sõnu, peletame kellegi endast viipega eemale või kuuletume hirmu tõttu. Kui eraldad end kellestki teisest uskumuse, rahvuse või traditsiooni alusel, siis see tekitab vägivalda. Kui tahad lõpetada vägivalda, teha lõppu sõdadele, siis kui palju sa ise tegelikult selle heaks teed?

Kas me suudame minna vägivalla juurteni ja sellest vabaneda? Vastasel juhul elame lakkamatus võitluses üksteisega. Kui ütled: “Kahju küll, aga vägivald ei lõpe iial”, siis oled end ise tõkestanud ning siit polegi kuhugi minna. Kui aga teadvustame, kuidas vaadelda vägivalda nii väliselt – sõjad, mässud, rahvuslikud vastuolud ja klassivõitlus, – kui ka meis enestes, siis oleme võimelised jõudma teisele poole vägivalda.

Head kuulamist:

Või kuula järgnevatelt platvormidelt:

Podcast

Podbean

Spotify

iTunes

 

NB! Sooduskupongiga “Imede Hommik Telegram” saad “Imede hommiku” raamatut Million Mindsetis (www.million.ee) -15% soodsamalt! Teisi raamatuid saad 10% soodsamalt kasutades “Telegram” sooduskoodi.

PS! Liitu samanimelise (IMEDE HOMMIK Telegramiga) Facebook’i grupiga, kus lisaks podcastidele jagame hommikurutiine, ideid ja mõtteid, mis viivad igaüht aina paremasse kohta iseendaga!

 

Toimetas Anneli RootsKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt