Rändfestival Loovuse Loomus maandub juba homme Telliskivi loomelinnakus!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. mai 2023 kell 16:47Osta pilet  SIIT

Järjekorras teine rändfestival Loovuse Loomus toimub juba homme, 27. mail Erinevate Tubade Klubis Telliskivi Loomelinnakus. Õpitubade ja loengute kaudu hakatakse uurima, kuidas loovust ära tunda ja arendada eluliste valdkondade üleselt. Päeva lõpus kõlab maailmamuusika Tšiilist ja Leedust. Festival on loodud inspiratsiooniks kõigile, keda paelub loomingulisus. Pileti saad osta SIIT.

 

Sel aastal sõnastavad loovust Märt Avandi, Joan Hint, Maarja Mitt-Pichen, Tõnu Õnnepalu, Kati Torim, Sass Henno, MTÜ Eikellegimaa, Eesti Improteater, Marita Liivak ja Gilly Jones.

 Üllatuskülalisena astub üles Elina Naan. Õhtul toimuva maailmamuusika peo raames annab kontserdi Tšiili muusik Tomás del Real ja tantsupeo tõmbab käima leedu DJ Giriu Dvasios, kes jagab oma loomingut eesti publikuga esmakordselt.

 

Igal aastal eri paigas 10 põnevat teemat: seekord Telliskivis!

Loovuse Loomus sai alguse möödunud aastal Viljandi Pärimusmuusika Aidas. Vahepeal on festival kasvanud rändsündmuseks, mis liigub igal aastal uude Eestimaa paika. See loovusele pühendatud päev toob ühes ruumis kokku kogenud loovisikud ja asjahuvilised, et lugude ja kogemuste jagamise kaudu julgustada osalejaid leidma loomuomaseid viise, et väljendada end vabalt ja omanäoliselt.

Igal aastal võtab festival ette 10 teemat, mida õpitubade ja loengute kaudu lahti harutatakse. Sel korral on teemadeks julgus, kriisid, improvisatsioon, laul, kunst, kirjutamine, eneseväljendus, stiil, minapilt ja maakoht. Näiteks saab festivalil kuulda kodumaise moebrändi GUILD asutaja Joan Hindi praktilisi mõtteid unikaalse stiili leidmisest maailmas, kus kõik on lubatud, aga käiakse ikka massi moodi. Märt Avandi avab oma isikliku loo kriisidest, mis tänapäeva nõudlikus maailmas kaasnevad pea iga loomingulise tööga. Loova aiapidamise kohta tulevad rääkima aga MTÜ Eikellegimaa esindajad Võrumaalt, kes toovad kaasa hulgaliselt nippe, kuidas luua elukeskkonda nii, et sellest oleks kasu nii inimesele kui maale.

Eesti Improteater aitab äratada fantaasiat ja õpetab looma enda ümber pingevaba keskkonda – õpitoa läbiviija Rednar Annus kutsub kaasa: “Lõbusad improvisatsioonimängud ja -harjutused panevad naerma eksimuste üle ning ütlema ”jah!” endale ja kaaslastele.” Kirjanik Tõnu Õnnepalu küsitleb loovuse ja kirjutamise seoseid aga nii: “Mida me kirjutades kirjutame, kas ennast või maailma või enda sõnumit maailmale? Millest või kellest on kirjutamise juures abi? Äkki aitab ChatGPT? Võib-olla kirjutab AI meie lugu homme juba paremini kui me ise?”

Õhtul toimub pidu!

Sisutiheda päeva viib lõpule maailmamuusika pidu, mis teeb kummarduse värvikirevale muusikaloomingule, mis kõikjal maailmas aset leiab. Kontserdi annab laulja ja laululooja, Tšiilist pärit ja Viljandis resideeriv Tomás Del Real ning sellele järgneva tantsumuusika eest kannab hoolt DJ ja produtsent Giriu Dvasios, kelle loomingus põimub Leedu pärimus ja elektrooniline muusikaga. Giriu Dvasios jagab Eestis oma muusikat esmakordselt. Ta on välja andnud 16 albumit, millest kõige tuntum on “Ratu” ning esinenud pea igal elektroonilise muusika festivalil Leedus.

Festival toimub kella 10.30-st kuni 23.00-ni Erinevate Tubade Klubis. Kava vaata täpsemalt Facebookist SIIT

Pileti saad osta Fientast SIIT.

PS! Õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele sooduspassid! Pileti saad osta ka ainult õhtusele kontserdile.

 

Foto eelmise aasta festivalist, Grete Gross performance. Foto: Janne JüsmäKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt