Ajatu. Kehavälise kogemuse uurija: Väljaspool füüsilist keha oleme me kõik üks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. märts 2020 kell 16:14photo (1)

Foto: erakogu

Robert Peterson on uurinud ja stimuleerinud kehavälist kogemust (out of body experience) alates aastast 1979, kui tema kätte sattus Minnesota tehnoloogiainstituudis õppides legendaarse kehaväliste kogemuste uurija ja rändaja Robert Monroe raamat “Journeys Out Of The Body” (Kehavälised rännakud). Raamatus kirjeldas Monroe, kuidas ta suudab oma kehast välja minna ja hõljuda kaalutult õhus, külastada teisi dimensioone jne, samal ajal kui ta enda füüsiline keha magab. Peterson suhtus sellesse raamatusse üsna skeptiliselt, kuid ta otsustas Monroe soovitatud meetodit proovida ja vaadata, kas ta suudab ka ise oma kehast väljuda.

Seekordne põnev “Ajatu” ilmus esimest korda juunis 2013. Mõnusat lugemist!

 

Monroe soovitab sellist meetodit, milles tuleb minna meditatsioonitasandile, kus keha on ülimalt rahulik ja kujutada siis ette ennast kuskil hõljumas. Seda proovides tundis Peterson ühel hetkel oma peas surinat ja üle kere kummalist värinat. Ta ehmus ja mõtles, et võib-olla oli see halb idee ning otsustas üles ärgata, ent avastas, et kogu ta keha on halvatud ja ta näeb läbi oma suletud silmade välja. Ta nägi oma keha kohal sinakat energiarõngast ja tundis, kuidas süda intensiivselt lööb. Lõpuks ärkas ta üles, aga sellest hetkest sai Petersonist kehavälise kogemuse andunud uurija. Petersoni intervjueeris USA raadiosaade “Coast to Coast AM”.

 

Mis on kehaväline kogemus ja miks liigub meie vaimne keha füüsilisest välja?

Enamik uurijaid arvab, et meie hing vajab aeg-ajalt puhkust füüsilisest kehast ja peab n-ö akusid laadima. Suurem osa kehavälise kogemuse uurijaid usub, et meie hing käib kehast väljas iga öö. Me pole sellest ise teadlikud, sest me ei ole teadvusel, kui see juhtub. Kehavälise kogemuse saamiseks tuleb olla teadvusel sel hetkel, kui hing rändama läheb.

Kas astraalkeha on meie hing?

Täpselt ei tea keegi, sest seda ei saa kuidagi teaduslikult tõestada, kuid enamik inimesi, kes kogevad kehavälist rännakut, usuvad, et see on tõepoolest su hing. Siit ilmselt tulevad ka mütoloogilised uskumused surmajärgsest elust. Sest kui sa oled oma kehast väljas, on su taju ja teadvus su astraalkehas. Mõned inimesed küsivad, miks on meil üldse astraalkeha vaja.

Psühholoogid ja psühhiaatrid on seda fenome

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt