Swami Darshi: Tõeline õpetaja ei õpeta Sulle midagi. Ta on lihtsalt su kõrval

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. märts 2018 kell 20:49Swami Darshit nimetatakse sufimeistriks, kelle võimed avanesid Osho aašramis. Ta on enam kui 15 aastat põiminud lääne ja ida kultuuride juuri, aidates meditatsiooni ja kehaliste praktikatega leida inimestel endas jõudu ja julgust näha ennast olevikus ja muuta oma elu. Darshi elas kaheksa aastat Indias Osho aašramis, kus ta õppis erinevaid tehnikaid ja meditatsioone. Lähis-Idas (Usbekistan, Pakistan, Afganistan) on ta õppinud sufismi ning omandanud meetodid, kuidas läbi meditatsiooni ja keha transformatsiooni saab inimene muuta oma teadvust. Aprilli lõpus ilmub kirjastuselt Pilgrim Darshi autobiograafiline teos “Ümbersündimine” ning mees tuleb seks puhuks ka ise Eestisse, et esitleda oma raamatut ja läbi viia seminar, kus õpetab erinevaid hingamise, meditatsiooni ja jooga praktikaid. Telegramil avanes võimalus veel ilmumata raamatust üks väike katkend avaldada. Head lugemist!

 

Tõeline õpetaja ei õpeta Sulle midagi. Ta on lihtsalt su kõrval.

– Swami Darshi

 

Teadmine on valgus

Punes elatud aja alguses pühendasin ennast kõige olulisemale, intensiivsetele õpingutele. Mul oli vaja teha heameelt oma aplale egole ja andku lugeja mulle andeks, et ma seda nii tihti nimetan, aga ego on ju siiski selle loo käivitaja ja peategelane.

Valisin kõige pikemad ja kulukamad koolitused, mis kestsid vähemalt kolm kuud kui mitte pool aastat. Minu esimene koolitus Osho aašramis kandis nime “Hingamise alkeemia“. Kolm kuud õppisin iga päev tundide kaupa uuesti hingama. Lisada pole siin midagi. Pädeva lähenemisviisi ja selge metoodikaga võib kolmekuulise igapäevase harjutamisega õpetada hingama isegi kala.Õpetajad olid kõige vägevamad, tõelised Teejuhid, teraapia staarid. Bodhi Ray (paljud nimetavad teda Body Ray`ks ja minu sügavaimaks kurvastuseks ei ole teda enam elavate hulgas). Päritolult ameeriklane, kes viis läbi väga võimsaid hingamiskoolitusi, keskendudes jõuaspektidele. Sageli töötas ta koos teiste Õpetajatega. Suurte koolituste ajal liitusid temaga Deva Path (väga karismaatiline sakslane, hariduselt meedik) ja Dwar (eurooplanna, ilmselt samuti sakslane, väga tundlik, õrn, “tsentritud“ naine). Siin andis õpetust ka Shunyo – inglanna, kes oli olnud Osho sanjaasi juba ammusest ajast, meedium, kes kuulus kunagi Bhagwan Shree Rajneeshi lähiringkonda. Kõik need Õpetajad vahendasid moonutamata teadmisi puhtaimal kujul.

Minu järgmine samm oli pooleaastane õpe “Tiibeti pulsatsioonid“. Sellel koolitusel sain teada, kuidas töötab inimkehas bioenergia, kuidas seda suunata, kuidas “võtta“ ja “anda“, kuidas lõdvestada siseorganeid ja selle energia abil ka haigusi ravida. Kahju, et koolituse läbi viinud õpetajad on Punest nüüdseks lahkunud. Minu arvates on see aašramile suur kaotus.

Kõige võimsam õpetus oli minu jaoks Osho Divine Healing – “Shiatsu jumaliku tervendamise kunst“. See oli töö kehaga ja just sellel koolitusel ma mõistsin, et keha – see on universum. Õppisin kolm kuud, iga päev endasse üha uusi ja uusi teadmisi kogudes, ja seejärel algas praktika kliinikus.

Raamatus on haaravalt kirjeldatud kümme aastat kestnud teekonda täis erakordseid lugusid rännakutelt, imepäraseid kohtumisi, kentsakaid juhtumusi, säravat huumorit ja filosoofilise sisuga mõtisklusi – teekonda iseenda juurde. See on lugu sellest, kuidas kujuneb ümber inimene, kes on sellele teekonnale asunud, ja millise pöörde võib kogu see riskantne ettevõtmine tema jaoks võtta. Swami Darshi enda sõnul on see tõe otsija autobiograafiline raamat.

Swami Darshi kogunud kuulsust ka peavoolumeedias. Nimelt on ta Venemaa “Selgeltnägijate tuleproovi” 17. hooaja võitja, mees, kes tekitas kogu saate jooksul rohkelt tähelepanu. Tema ümber valitseb siiani saladuslik loor ja teda saadab müstika, sedastavad meediaväljaanded.

 

Swami Darshi seminar “Süda. Palvetab vaikuses”

 

4 tundi kestev töötuba toimub 28. aprillil Tallinnas Sõle Spordikeskuses. Töötades süsteemis hing –vaim – keha, balansseerib Swami Darshi füüsilise, vaimse ja mentaalse aktiivsuse. Tema põhilised praktikumid on vertikaalse energia avamiseks. Need on liikumine, hingamine ja heli, millega ta annab võimaluse tunnetada oma keha ning avada blokeeringuid, mis on tekkinud füüsilisel, mentaalsel ja energeetilisel tasandil.

“Süda. Palvetab vaikuses“ – see on lõpetatud emotsionaalne tsükkel ja südame avamine. Autor on välja töötanud oma tehnika, kasutades selleks erinevaid psühholoogilisi tehnikaid:

  • reiki, mis aitab tungida läbi inimese keha kihtide nagu läbi soomuse;
  • Osho tehnikad, mis aitavad peatada inimese mõistuse kõrgemal energeetilisel tasandil;
  • vanade meistrite tehnikad.

Silmade piirkonna energiakanali kaudu saab liigutada energiaid sisse ja välja. Silmade kaudu anname me ära vähemalt 80% energiast, kõiki tundeid saame edasi anda silmadega, samuti saame need seal blokeerida. Pingutatud silmalihased tähendavad meie allasurutud emotsioone. Silmasegmendiga töötades avame justkui kaanega purgi, mis avab energia liikumiseks kogu kehale. Läbi silmade võib energia tõusta ükskõik millisest keskusest ja tulla kehast välja.

Diafragma on pisike kuplitaoline kehaosa, mis asub kopsude all ja on pidevas muutumises. Reiki teooriate järgi on inimese terveks olemise üks põhilisi aspekte see, et inimese energia peab liikuma läbi 7 segmendi lainetena läbi kogu keha. Selles energia liikumises üles ja alla on võtmekohaks diafragma, see on koht, kus energia võib blokeeruda. Sisemise mõtlemisega tekkinud pinged kogunevad diafragmasse. Need, kes pidevalt palju mõtlevad, planeerivad, arutavad ja võrdlevad, tekitavad endale kroonilise pinge. Selle pinge vabastamine on diafragma üks peamisi rolle ja ta on üks energia juhtimiskeskusi inimese kehas.

Süda on armastuse allikas, kirglik liikumine ja sügav mure. Armastus tuleb ja läheb ja tema lahkumine toimub valuga. Süda valutab ja on kurbuses, aga kui meil on vaid need tunded, on meil vedanud, sest me ei ole kaasanud sellesse viha, süütunnet ja kahetsust.

Selle raske elulise õppetunni tulemusena ütleme lahti armastusest ja sulgeme südame ukse eesmärgiga ennast kaitsta. Et süda sellest kaitsest vabastada, tuleb valu uuesti läbi elada – teist võimalust ei ole. Selline on hind, et hakata uuesti armastama.

Osa tehnikaid on emotsionaalsed. Väga hea, kui leiate enda kõrvale tuttava inimese, kes teid sellel teekonnal toetab.

Tulge neljaks tunniks välja argipäeva muredest ja liikuge oma südamesse.

Vaata Swami videotervitust eestlastele siit.

 

Raamatu “Ümbersündimine” esitlus toimub 27. aprillil, kell 16.00 Solarise Apollos

Allikad ja lisainfot: Pilgrim ilmumas – S. Darshi “Umbersündimine”, Alkeemia, Darshi seminar 28. aprillil Tallinnas “Süda palvetab vaikuses”

Fotod: svamidarshi.ru, pilgrim.ee

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.