Tuli surmasuust välja: fitnesstreener Joachim Bartoll paranes raskest haigusest loomse dieediga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. august 2023 kell 13:24Foto: Bartolli koduleht

Fitnesstreener Joachim Bartoll jagab oma kogemust, kuidas ta ravis end puhtalt loomsele toitumisele üle minnes surmasuust terveks, loobudes kõikidest lääne meditsiini ravimitest. Alljärgnevalt kirjutab ta oma teekonnast treenerina, laastavatest haigustest ja muutunud mõtteviisist, selgitades oma seisukohti keha bioloogilise maastikuteooria kohta ja püüdes sellega aidata inimesi, kellel on sarnased probleemid.

 

Olin lapsena väga haige. Mul oli astma ja ka allergia peaaegu kõige vastu, mida võite ette kujutada. Osa allergiatest taandus puberteedieas, kuid siiski põdesin peaaegu igal aastal kopsupõletikku ja põskkoopapõletikku ja nii kuni 2014. aastani. See oli põhjus, miks ma sattusin võitluskunstide, jõutõstmise, toitumise ja jõusaali-, tervise- ja fitnessärisse, tehes treenerina karjääri alates 1997. aastast.

Töö treenerina

Lisaks õppisin peaaegu 17 aastat lääne meditsiini, et täiendada ennast treeneritöös, kuid eelkõige ikkagi selleks, et leida võimalusi oma tervise parandamiseks. See ei töötanud – kuna need tavad, meetodid ja ravimid halvendasid mu tervist ja hoidsid mind haigena. Paremaks läks mul vaid ketogeense dieediga, kui keskendusin rohkem loomsele toidule, kuid selle seoseni jõudsin palju hiljem. Mu mõtlemine oli surutud

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt