Covid-19 infosõja raames tsenseeritakse nüüd ka tuntud internetikoomikut JP Searsi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. august 2020 kell 15:20Foto: JP Searsi Facebook

JP Sears on life coach ja internetikoomik. Tema “Ultra Spiritual” videosari on täis erinevate maailmavaadete või populaarsete trendide satiirilist parodeerimist. Põhimõtteliselt teeb ta nalja kõige, eelkõige iseenda üle, täites oma videod samal ajal tarkusteteradega, mis tõstavad inimeste teadlikkust ning panevad globaalseid teemasid kõikvõimalike tahkude alt vaatama.

 

Ta on korduvalt sõna võtnud ka koroonapandeemia osas, mistõttu on hakatud isegi tema videoid tsenseerima. Siin on tema kommentaarid: 

“Ma olen mures. YouTube on tsenseerinud arste, keelates meditsiinist ja tervisest kõnelevaid videoid vaatenurkadest, mis on vastuolus orkestreeritud peavoolu narratiiviga. 5. augustil keelati minu kõige värskem video [mis viskas nalja erinevate Covid-19 vandenõuteooriate üle].

Minu mure ei ole minu ja minu videote pärast, minu mure on inimvabaduste, kodanikuvabaduste ja sõnavabaduse pärast. Sotsiaalmeedia platvormid moodustavad tänapäevase raekoja, kus kõnesid edastatakse. Minu armastus inimkonna ja inimliku väljenduse vastu on tohutu. Praegu oleme hakanud libisema väga libedalt kallakult piiratud inimliku väljenduse poole.

Ma ei tea sellele lühikest ja konkreetset lahendust. Kuid ma tean, et vaikimine pole lahendus. Ja ma tean, et selle ümber teadlikkuse tõstmine on osa sellest.

Mul on kulunud terve hulk metsikut tööd, et luua YouTube’s ja teistel platvormidel impeerium, mille sisu naudivad kaunid veidrikud üle maailma. Ma ei vaiki hirmust kaotada kõik. Ma räägin oma tõde vaatamata hirmutamisele. Pigem korjaksin oma pere toitmiseks purke, kui püsiksin vait, et olla orjastatud. 

Sõnavabadus on elu üks ilusamaid kingitusi. Juhul, kui see laguneb vaid mälestuseks, ei saabu see minu kõrvalseismisega. Kui minu sündiv poeg peaks ühel päeval küsima: “Isa, mida sa tegid, kui kõik vabadused ära võeti?” Minu vastus, kuradi päralt, ei saa olema: “Ma vaatasin, kuidas see juhtub.” Minu poeg ja inimkond on enamat väärt. 

Sa võid valida, kas vaatad pealt või liitud minuga, et seista inimvabaduste eest. Nagu minu sõber @timkennedymma taibukalt üles, elame me ajal, mil saame valida rahuliku orjuse või ohtliku vabaduse. Valik on sinu.

Tore on näha, et 2,5 miljonit inimest nägid tema postitust ja toetasid tema sõnumit. Üheskoos on kõik võimalik!

Millise valiku Sina teed? Kas valid hirmu või vapruse? 

 

Siin ka üks näide JP Searsi koroona-komöödiast:

 

Allikad: Facebook [1, 2], Wikipedia

Foto: Facebook

 

Toimetas Madis Mark

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt