Noortebänd 2013 finalisti The Boondocks trummar: Üksi me siin universumis ei ole

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. november 2013 kell 18:36



Telegram on sel aastal üheks meediapartneriks konkursile Noortebänd 2013 ja sellega seoses tutvustame oma lugejatele Eesti noorte kõige olulisema bändivõistluse finaliste. Esimesena saab sõna The Boondocks Pärnust, mille liikmed on kitarrist Villem Sarapuu (15), bassist Hendrik Tamberg (17) ja trummar Karl Kevad (17). Uurisime, mida arvavad poisid muusikategemise, aga ka näiteks poliitika, keskkonna ja tulnukate kohta.

 

Bändist endast: Võtame asja jõuliselt ja tempokalt!

 

Kuidas sattusite just oma pilli mängima?

Karl: Hakkasin trumme mängima vist juba 6-aastaselt, kui isa mind muusikakooli keldrisse viis ja seti taha istuma pani. Võtsin pulgad kätte ja hakkasin raiuma.

Villem: Enne esimese kitarri saamist mängisin õhukitarri päris hästi, aga 7. sünnipäevaks sain endale nailonkeeltega kitarri ja sealt kõik algaski.

Hendrik: Esialgu näppisin kitarri. Kui hakkasime bändi tegema, ei leidnud me sobilikku isikut bassi taha ning võtsin enda ülesandeks selle tühja lünga täitmise.

 

Kuidas üksteisega kohtusite ja kuidas käis see klikk, et oh, võiks koos muusikat hakata tegema?

Karl: Mina tundsin Villemit juba varemgi. Olime kunagi enne vist AC/DC kavereid teinud. Meie hea sõber tundis Hendrikut ja 2012. aasta alguses saime esimest korda prooviruumis kokku ja hakkasime jämmima.

Villem: Meil kõigil oli vist see sama klikk samal ajal ehk meil kõigil kolmel on see esimeseks reaalseks bändiks. Karli teadsin juba ammu, aga Hendrikuga tutvusin esimeses proovis.

 

Kuhu tahate jõuda?

Karl: Kõrgele ja kaugele. Tahaks muidugi plaati salvestada, lisaks ka suurtele festivalidele esinema saada. Võtame asja jõuliselt ja tempokalt!

 

The Boondocks poliitikast, keskkonnast ja tulnukatest

 

Mida arvate Eesti poliitikas toimuvast ja haridussüsteemist?

Karl: Poliitika on igal pool samasugune, paljud arvavad kogu aeg, et midagi on valesti. Miski polegi ju kunagi perfektne. Kohati võib kogu see jama väga masendav olla, mistõttu hea meelega hoiame poliitikast eemale. Haridussüsteemi kohta ka väga palju öelda ei oska, kuna käime kolmekesi kõik erakoolis. Me küll ei tunne, et midagi valesti oleks.

Villem: Ei ole väga süvenenud Eesti poliitikasse ja ei tunne vajadust sinna sekkuda. Haridussüsteem on kohati liiga vanamoodne veel, aga enda praeguse kooli üle küll ei kurda.

 

Mida arvate taimetoitlusest, keskkonnasõbralikust eluviisist ja vaimsest arenemisest?

Karl: Taimetoitluse kohta ei oska suurt midagi öelda. Ei keela ega poolda. Täiesti inimese oma valik ju, mida ta süüa tahab. Mina näiteks ei söö pähkleid ega joo keefiri, kas kedagi huvitab see?

Keskkonnasõbralik eluviis on muidugi väga tore. Me otseselt ise vist väga hellalt keskkonda ei hoia ja raiskame vett, aga ega me prügi küll maha ei viska. Ma arvan, et ei eksisteeri inimest, kes ei pooldaks vaimset arengut.

Villem: Taimetoitluse suhtes puudub küll arvamus, pole vajadust selle järele ega pole selle kohta uurinud väga. Keskkonnasõbralik eluviis on elementaarne asi ja selle vastu mul küll midagi pole. Vaimne areng on samuti tähtis.

 

Mida arvate vastuolulisematest teemadest nagu vandenõuteooriad ja tulnukad?

Karl: Nende kohta on päris huvitavaid dokumentaalfilme tehtud, midagi muud suurt väga ei arva. Tahaks muidugi loota küll, et tulnukad on olemas. Kasvõi mingi mikroorganismi kujul. Üksi, ma arvan, me siin universumis ikka ei ole.

Villem: Need mõlemad on väga põnevad teemad. Tulnukad võivad eksisteerida, aga mitte sellistena, nagu meie neid ette kujutame.

 

Muusikast Eestis: nõme ju, kui inimene laulab, sest tahab kuulsaks saada

 

Millised on teie arust noorte muusikute võimalused Eestis? Kas on piisavalt näiteks raadiosaateid ja laive, kus võimaldatakse uutel bändidel ennast kuuldavaks teha?

Karl: Võimalused on head! Kohti on suuri ja väikseid ja on igaühe oma teha, kuidas ta publikule meeldib ja fännibaasi kogub. Raadiosaateid on piisavalt, laive on mõnikord isegi liiga palju!

Villem: Kõike on, kui ise huvitud oma tegevusest ja enda bändi promomisest jne. Kõik on tahtmises kinni.

 

Mida arvate väitest, et eesti keeles pole mõtet laulda, sest kuulsaks saab vaid inglise keelega?

Karl: Kuulsaks ei saa vaid inglise keelega, ja isegi kui see tõsi oleks, siis eesti keeles laulmise mõte küll ära ei kaoks. Nõme ju, kui inimene laulab, sest tahab kuulsaks saada.

Villem: Ei nõustu selle väitega. Paljud minu lemmikmuusikud laulavad just eesti keeles. Eesti keeles laulvad muusikud on ka kuulsad, oma riigi tasandil vähemalt.

 

Mis on teie jaoks muusika eesmärk?

Karl: Meelt lahutada ja pakkuda mingit vaimset vaheldust igapäevaelule.

 

 

Marlen Laanep

 

Noortebänd 2013 koduleht

Teised finalistid: Ouu (Harjumaa), Ziggy Wild (Harjumaa), Her Memorial Discourse (Tartumaa), Wilhelm (Tartumaa)

Foto: erakogu

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt