Toeta Telegrami!

Telegram hindab üle kõige inimese vabadust ise valida, millist informatsiooni ta lugeda tahab ja meil on väga hea meel, et oleme saanud seda vabadust juba üle kolme aasta pakkuda.

Vajame lugejate toetust, et ka käesoleval aastal tegusalt edasi toimetada. Sinu ühekordne panus - 10 eurot - on ettemaks terve aastatäie sõltumatu, põneva ja kasuliku info eest. Telegrami lugeja vabatahtliku aastamaksu tegemiseks vajaliku info leiad siit.

Igale toetajale kingitus!

NB! Armas püsitoetaja, kuna tegutseme nüüd MTÜ-na, on toetuse konto number muutunud!

Uudiseid Leedust: kohustuslik haridustee võib pikeneda

17. märts 2014 kell 14:54LITHUANIA-EDUCATIONLeedus võib kohustuslik haridustee pikeneda

Leedu parlamendis on esile kerkinud initsiatiiv tõsta hariduse omandamise kohustuslikku vanusepiiri 16 aastalt 18-le. Argumentideks tuuakse, et 18 aasta vanune noor on oluliselt küpsem, tegemaks oma edasise elu osas vajalikke otsuseid ja näiteks tuuakse selliseid riike nagu Belgia, Saksamaa, Ungari, Holland, Poola ja Portugal.

Allikas: Lithuanian Tribune

 

Leedu-Venemaa majandusfoorum lükati edasi

Leedu-Venemaa majandusfoorum oli plaanitud toimuma tänavu aprillis Peterburis, kuid lükati äsja edasi määramatusse tulevikku. Korraldajad loodavad, et olukord Venemaal stabiliseerub suveks ja sügisel saab foorumi ikkagi ära pidada.

Allikas: 15min.lt

 

Leedu väidab, et Venemaa mõjutab Leedu transiiti

Leedu peaministri sõnul on Venemaa asunud mõjutama rahvusvahelisi ettevõtteid, et need oma kaupade transportimisel väldiksid Leedu ja veel mõne maade läbimist. Leedu puhul kutsuvat idanaaber konkreetsemalt üles boikoteerima Klaipeda sadamat.

Allikas: Lithuanian Tribune

 

Foto: ilcad.org

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.