Toeta Telegrami!

Telegram hindab üle kõige inimese vabadust ise valida, millist informatsiooni ta lugeda tahab ja meil on väga hea meel, et oleme saanud seda vabadust juba üle kolme aasta pakkuda.

Vajame lugejate toetust, et ka käesoleval aastal tegusalt edasi toimetada. Sinu ühekordne panus - 10 eurot - on ettemaks terve aastatäie sõltumatu, põneva ja kasuliku info eest. Telegrami lugeja vabatahtliku aastamaksu tegemiseks vajaliku info leiad siit.

Igale toetajale kingitus!

NB! Armas püsitoetaja, kuna tegutseme nüüd MTÜ-na, on toetuse konto number muutunud!

Alkoholism ja söömishäired võivad olla omavahel seotud

23. august 2013 kell 21:23australias-biggest-burger-junk-food-advertising1

Uued uuringud viitavad tõsiasjale, et alkoholi sõltuvus ja söömishäired võivad olla omavahel seotud. Nimelt omavad alkoholism ja kindlat tüüpi toitumishäired sarnaseid geneetilisi riskitegureid, vahendab ERR-i teadusuudiste portaal.

 

Uuringus vaadeldi peaaegu 6 000 täiskasvanud kaksikut. Neist alkoholismi all kannatas meestest peaaegu 25 % ja naistest 6 %, söömishäireid esines 11 %-l meestel ja 13 %-l naistel ning umbes 14 % naistest raporteeris lahtistite kasutamist või esilekutsutud oksendamishooge.

Geenide arvele omistati vastavate olukordade arengus 38-53 %, seejuures soodustasid mõned alkoholismile vastuvõtlikuks muutvad geneetilised riskitegurid ka söömishäirete teket.
 

 

Loe pikemalt: ERR TeadusHealthfinder.gov

Originaaluuring: Journal of Studies on Alcohol and Drugs

Foto: fawfish.gom.au

 

Toimetas Mariann Joonas