Toeta Telegrami!

Telegram hindab üle kõige inimese vabadust ise valida, millist informatsiooni ta lugeda tahab ja meil on väga hea meel, et oleme saanud seda vabadust juba üle kolme aasta pakkuda.

Vajame lugejate toetust, et ka käesoleval aastal tegusalt edasi toimetada. Sinu ühekordne panus - 10 eurot - on ettemaks terve aastatäie sõltumatu, põneva ja kasuliku info eest. Telegrami lugeja vabatahtliku aastamaksu tegemiseks vajaliku info leiad siit.

Igale toetajale kingitus!

NB! Armas püsitoetaja, kuna tegutseme nüüd MTÜ-na, on toetuse konto number muutunud!

Proviisor: Eesti lastele kirjutatakse välja liiga palju antibiootikume

26. veebruar 2013 kell 9:34antibiotics

 

Eestis kirjutatakse tuhande lapse kohta välja ligi kaks korda rohkem antibiootikume kui Rootsis, vahe on kõige suurem just väikelaste puhul, ütles Tartu Ülikooli kliinikumi apteegi kliiniline proviisor Jana Lass.

 

Ta rääkis ETV hommikuprogrammis “Terevisioon”, et kui võrrelda Rootsiga, siis 2007. aasta andmete põhjal osteti Eestis välja poole rohkem lastele välja kirjutatud antibiootikumiretsepte. Eesti arstid kirjutasid tuhande lapse kohta 616 antibiootikumiretsepti, nende Rootsi kolleegid aga tuhande lapse kohta 353 retsepti ehk ligi kaks korda vähem.

Meie arstid kirjutavad lastele palju rohkem välja laiema toimespektri antibiootikume, Rootsi kolleegid aga kitsama toimespektri omi. Lass nimetab võimalike põhjustena näiteks suhteliselt liberaalseid ravijuhendeid, ravimitööstuse head turundust, teadmiste puudumist või isegi ravimijuhendi eiramist.

Proviisor märkis samas, et võrreldes Lõuna-Euroopaga, kus antibiootikumide tarvitamine ja sellest tulenev inimeste resistentsus ravimitele on väga ulatuslik, on Eesti olukord hea.

 

 

Allikas: ERR

 

 

Toimetas Mariann Joonas