Maailma Majandusfoorum käsitleb sünteetilist bioloogiat kui elussüsteemide lähtestamise jõudu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. detsember 2021 kell 16:23Uueks teadusvaldkonnaks on sünteetiline bioloogia ehk organismide muudeks eesmärkideks ümberkujundamine. Maailma Majandusfoorumi aruande kohaselt on oodata, et näeme ja kuuleme sellest uuest valdkonnast rohkem, kuna teadlased püüavad koroonaviiruse vaktsiini uuringute abil lähtestada inimkonna tulevikku ja “biomajandust”, vahendab Vanglaplaneet veebisaidi Breitbart.com uudist.

 

Šveitsis asuva Maailma Majandusfoorumi (WEF) avaldatud uuringus teatatakse, et teaduslik inimkonna lähtestamine on peagi käes, sest “sünteetiline bioloogia seisab vananeva elanikkonna, kliimamuutuste ja keskkonnaseisundi halvenemise ristumiskohas”.

Ülevaates selgitatakse, et biomajandus hõlmab kõiki sektoreid ja süsteeme, sõltudes bioloogilistest ressurssidest (loomad, taimed, mikroorganismid ja nendest saadud biomass, sealhulgas orgaanilised jäätmed) ning nende funktsioonidest ja põhimõtetest.

Uuringus osutatakse sünteetilise bioloogia seotusele selliste majandus- ja tööstussektorite vahel nagu toit, tervishoid, kemikaalid, materjalid, energia ja teenused, mis kasutavad bioloogilisi ressursse ja protsesse – praktiliselt kõik, mis säilitab ja toetab inimtegevust.

DNA-l on samuti oma roll. WEF-i aruandes väidetakse, et seda teaduslikku mitmekesisust on vaja inimkonna tuleviku jaoks ära kasutada.

Raportis hoiatatakse konkurentsi eest ammenduvate loodusvarade pärast ja öeldakse, et väljakutse võtavad vastu teadlased, tootes suure jõudlusega ja jätkusuutlikke tooteid ehk mängu tuleb sünteetiline bioloogia.

Eesmärgiks on rakendada andmetöötlust, kasutades bioloogilist teavet, mis on kodeeritud DNA-s, nii et seda saab programmeerida – eesmärgiga kujundada organismid ümber selliseks, nagu WEF vajalikuks peab.

Aruande kohaselt on uurimistöö peamiseks ajendiks raha.

 

Loe täpsemalt Vanglaplaneedist.

Foto: PexelsKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt