Kas Covidi vaktsiinisüstid päästsid kümneid miljoneid elusid?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. juuni 2022 kell 10:59Fotokollaaž: Canva.com

Hiljutine The Lancetis ilmunud eelretsenseeritud teadusartikkel väidab, et Covidi vaktsiini kasutuselevõtt 2020. aasta detsembris hoidis ära kümned miljonid surmajuhtumid kogu maailmas. Brownstone’i instituudi teadur Roger Koops analüüsib, kuidas sünnivad sellised põhjapanevad matemaatilised mudelid. Kas selles valguses tuleks analüüsida ka Krista Fischeri COVID-19 matemaatiliste mudelite andmeid? Käesoleva artikli autor on California ülikooli keemiadoktor, kes on töötanud farmaatsia- ja biotehnoloogiatööstuses üle 25 aasta, sellest 12 aastat konsultandina, keskendudes kvaliteeditagamisele ja -kontrollile. Koops on mitmete farmaatsiatehnoloogia ja keemia alaste artiklite autor. Avaldame artikli tõlke lühendatud kujul.

 

Juhtlõigus viidatud artikli esitas uurimisrühm, mida juhtis Azra Ghani Londoni Imperial College’ist. Uurimust toetasid rahastamisel Global Alliance for Vaccines Initiative (GAVI), Bill ja Melinda Gatesi sihtasutus, Rhodes Trust, Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) jt. Dr Ghani tegutseb HSBC, GlaxoSmithKline’i ja WHO konsultandina ning nagu ka tema teised Imperial College’i kolleegid, on ta enam kui kaks aastat pooldanud sulgemist/paanikat ja vaktsiini.

Ainuüksi sellest taustast piisab, et sellesse artiklisse kahtlusega suhtuda. Aga süvenegem sisusse.

Esiteks, nagu pealkiri selgelt näitab, oli väidete aluseks “matemaatiline modelleerimine”. Teaduslikus mõttes esindavad matemaatilise modelleerimise uuringud “arvamuse” ekvivalenti. Põhjus on selles, et tulemusest aru saamiseks tuleb mõista peale sisendite ka algoritme. Ja nagu oleme alates 2020. aastast selgelt näinud, kipuvad matemaatilised mudelid olema VALED. Need on ainult tööriistad.

Niisiis, mis selles artiklis valesti on? Ma ei pea isegi algoritme teadma, sest juba sisendid on kehvad!

 

1. Suremuse ennustamine

Suremust (tulevikku või minevikku) on peaaegu võimatu ennustada, eriti tavaliste hingamisteede viiruste puhul. Võime prognoosida, et teatud protsent eakatest (üle 75-aastastest), kellel on mitu kaasuvat haigust, tõenäoliselt sureb hingamisteede patogeeni tagajärjel, kuid me ei saa prognoosida, kes ja millal.

Imperial College’i matemaatilised mudelid on üldjuhul olnud totaalselt VALED.

Isegi väljakujunenud haiguste nagu vähi korral võib suremuse ennustamine olla keeruline. Seetõttu antakse ellujäämise hinnangud diagnoosi ja ravi staadiumi põhjal, kuid need on ainult hinnangud. Mitte mingil juhul ei väida ükski meditsiinitöötaja, et kiiritusravi kasutades säästame igal aastal arvu X elusid vähisurmast.

Võiksin kirjutada ka programmi, mis ennustab suremust selle põhjal, mis stiilis kingi inimene kannab või millise autoga ta sõidab. Näiteks võivad nooremad inimesed kalduda rohkem teatud tüüpi tosse kandma ja kuna nooremad inimesed surevad Covidisse kõige väiksema tõenäosusega, võiksin arvutada, et seda tüüpi tossude kandmine päästab elusid.

Elude päästmine on peaaegu alati ekslik argument.

 

2. Muude tegurite ignoreerimine

1) Loomulik immuunsus

Selleks ajaks, kui 2020. aasta detsembris testravimid kasutusele võeti, oli väga suur osa maailmast juba Covidit kogenud. SERO levimuse uuringute põhjal teame, et algne koroonaviirus oli vähemalt 2019. aasta keskpaigast levinud. Teame ka, et loomulik immuunsus on tõestatult tugevam kui mis tahes lühiajaline vaktsiinist põhjustatud immuunsus. Seega oli väga suurel protsendil elanikkonnast juba toimiv parem immuunsuse vorm, loomulik immuunsus.

2) Haiguste suremuskordaja

2020. aasta jooksul nakatunud ja ellu jäänud eakatel töötas loomulik immuunsus. Nagu iga-aastase nakkushaiguse epideemia puhul, on kõrge suremusega aastaid, millele järgneb aastaid väiksema suremusega lihtsalt seetõttu, et kõige vastuvõtlikumad inimesed alistuvad varakult, samal ajal kui teiste tervis vastu peab.

3) Rahvastiku vastuvõtlikkus

Ülaltoodud artikkel ignoreerib täielikult elanikkonna suremuse vastuvõtlikkuse tohutut gradienti. Noorematel inimestel on viimase kahe aasta jooksul olnud väga madal nakatumisega kaasnev suremus. Matemaatilised mudelid eeldavad samasugust suremuse tundlikkust kõigis populatsiooni rühmades. See eeldus, mida me teame, on ekslik ja lükkab täielikult ümber kõik “mudelid”.

4) Haiguse raskuse vähendamine variantidega

Patogeeni loomulik evolutsiooniline kulg on suunatud väiksemale letaalsusele. Suurem ülekanduvus on kindlasti võimalik.

Kui lisada see tõsiasjale, et “vaktsiinid” olid mõeldud ainult (osaliselt) Covidi [väidetava] algallika patogeeniga toimetulekuks, siis “vaktsiin” ei sisaldu isegi võrrandis.

5) Ravi parandamine

2020. aasta detsembris olid arstid õppinud toime tulema kõige raskemate hingamisteede haiguste juhtumitega. Enamik inimesi koges endiselt kerget haigestumist ja olid väheses ohus, kuid tõsisematel juhtudel sai hakkama tõhusa raviga.

 

2. Andmekasutus

1) Liigsuremus kui marker

Mudeli eelduseks on, et “ülemäärase suremuse” andmed võivad olla otseses korrelatsioonis ainult Covidiga, kuigi tegelikult on see vale eeldus. Kogu maailmas on koroonaviiruste suremusel üldises suremuses vaid väike osa. Seega on palju muid tegureid, mis võivad mõjutada suremuse tõlgendamist.

Kuid selleks, et sellel oleks mingit tähendust, tuleb suremuse statistika eraldada vanuserühmade ja Covidi suremusele kõige vastuvõtlikumate inimeste kaupa.

2) Ebausaldusväärsete andmete kasutamine

Nüüd teame, et Covidi enda põhjustatud surmade tegelik arv oli ülehinnatud, kuna kriteeriumid eelistasid teatamist tegelike põhjuste asemel, samuti PCR-i kasutamist määrava kriteeriumina. Teame, et inimene oleks võinud patogeenist täielikult paraneda ja anda alla millelegi, mis ei olnud SARS-CoV-2-ga seotud, aga kuna tema ajaloos oli positiivne PCR-test, registreeriti see Covidi surmana.

Andmevood on olnud nii sogased ja poliitiliselt manipuleeritud. Sellest on kahju, sest see tähendab, et tõenäoliselt jätkame ebausaldusväärsete numbrite kuritarvitamist, et püüda esitada väiteid viimase kahe ja poole aasta kohta.

Ma arvan, et keegi ei pea erialateadlane, et selgelt näha ülaltoodud raporti eksitusi.

Kui ma oleksin selle artikli arvustaja, saadaksin selle tagasi koos kommentaariga: viska see prügikasti.

 

Allikas: brownstone.org

 

Tõlkis ja toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt