Värske metauuring: koroonavastased sulgemised on ebaefektiivsed ja valusate tagajärgedega

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. veebruar 2022 kell 16:41



Kaks aastat tagasi alguse saanud koroonapettusega kogesime uut nähtust – riikide lukustamist ja riigipiiride sulgemist, mis kehtestati eesmärgiga piirata viiruse levikut. Kuna Telegrami ei lubatud valitsuse pressikonverentsidele, et küsida meie valitsuselt teaduslikke tõendeid lukustuste tõhususe kohta, siis koostasime Avaliku Kirja, milles pärisime neid samu küsimusi. Pool aastat hiljem õnnestus meil advokaatide abiga saada üpris nõdrameelsed vastused, mille lühikokkuvõte on: “Lukustused tehti sellepärast, et teised tegid ka.” Nüüd, kaks aastat hiljem, on välja tulnud lugematu arv (meta)uuringuid, mis näitavad, et sulgemised on suures osas mõttetud ja ebatõhusad.

 

Hiljutine Johns Hopkinsi ülikooli uuring on aga eriti tähelepanuväärne, kuna sellel ülikoolil on seni olnud rahvusvaheliselt koroonanarratiivi kehtestamisel silmapaistev roll. Huvitav on ka see, et see avalikult demokraatide seisukohti jagav ülikool osales koos Bill Gatesi sihtasutusega 2019. aastal salapärases pandeemia simulatsiooni mängus “Event 201”, milles lavastati läbi ülemaailmse pandeemia stsenaarium koos lukustustega ehk planeerimismäng enne plaandeemiat.

 

Uuringu kokkuvõttest:

Analüüs (…) toetab järeldust, et sulgemistel oli Covid-19 suremusele vähene või olematu mõju. Spetsiifilise ranguse indeksi (meetmete karmuse) uuringud näitasid, et sulgemised Euroopas ja USA-s vähendasid Covid-19 suremust keskmiselt 0,2%. /–/

Kuigi selles andmeanalüüsis leitakse, et sulgemistel – seal, kus neid rakendati – oli rahvatervisele vähene või olematu mõju, põhjustasid

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt