Kas läbipõlenud Irja Lutsar tuleks puhkusele saata?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. oktoober 2021 kell 17:28Foto: Siim Lõvi/ ERR

Teadusnõukoja juht Irja Lutsar pooldab vaktsineerimata inimestele karmimaid piiranguid, vahendab ERR. Selline avaldus paneb hämmastama, eriti ajal, mil mitmed naaberriigid on piirangutest loobumas, kuna on aru saadud, et koroona on samaväärne “vana hea” gripiga ning üha rohkem tuleb päevavalgele tõendeid, et piirangutest on rohkem kahju kui kasu. Lisaks kinnitavad täna nii kohalikud kui ka välismaised peavooluteadlased lamemaalaste pooleteise aasta taguseid seisukohti, et parim immuunsus on loomulik läbipõdemine, mitte vaktsiin. Arvestades tõsiasja, et piirangutest riigile tekitatud kahju ulatub miljarditesse ning vaktsineerimiskampaania saatel oleme lõpuks tunnistajateks ka reaalselt suremuse suurenemisele, siis kas ei oleks aeg kõrvaldada Irja Lutsar oma positsioonilt ning saata närve puhkama?

 

Esitan selle küsimuse ilma igasuguse irooniata, sest teadus ja faktid räägivad Lutsari ettepaneku kahjuks. Kui kaua me peame seda lollust kaasa mängima? Meil on varsti kahe aasta jagu teaduslikke tõendeid, et mitte mingit tervise hädaolukorda pole Eestis olnud, samuti on meil teaduslikke tõendeid kõikjalt maailmast, et piirangud on laastavamad kui väidetav pandeemia ise, sh on hüppeliselt kasvanud alaealiste enesetapud ja enesetapukatsed, me oleme selgelt teel seninägematu katastroofi suunas, kui me ei tee kohe kannapööret ja ei saada laiali pseudoteadust viljelevat teadusnõukoda, kes oma võimu ära andnud valitsust ja riigikogu dikteerivad.

Mis põhjusel survestab Irja Lutsar vaktsineerimata inimesi diskrimineerima, kui meil on näiteid kõikjalt maailmast, et vaktsineeritud inimesed nakatavad sama palju kui mitte-vaktsineeritud? Miks käib endiselt vaktsineerimise survestamine, kui isegi peavooluteadlased tunnistavad, et parim immuunsus on haiguse läbipõdemine?

Praegu ei ole enam aasta 2020 ning Telegram ja teised kohalikud lamemaalased ei ole ainsad, kes sellele idiootsusele tähelepanu juhivad.

 

Mõned näited kohalikus peavoolumeedias ilmunud hiljutistest artiklitest:

Postimehe arvamustoimetuse juht Martin Ehala kirjutas 4. oktoobril, et koroonapiirangud on kaotanud igasuguse mõtte. Ehala ütleb, et praegu ei ole epideemia plahvatusliku leviku ohtu ja seega vaktsineerimata inimeste represseerimine ei tasu ära.

Ehala ütleb, et üksikud õudsed haigusjuhud pole mitte hoiatav eeskuju, vaid ohutaju moonutav desinformatsioon ning avalikkuse igapäevane teavitamine nakatumisnäitajatest tuleb lõpetada.

 

Postimehe majandusajakirjanik Liina Laks kirjutas 5. oktoobril, et valitsus kasutab rahva peal ahistamispoliitikat ning riik tahab moodsa käitumispsühholoogilise strateegia abil saavutada oma eesmärke. Kui mingi tegevus on vabatahtlik, siis ei tohiks rakendada sundi, ütleb Laks ja lisab enesestmõistetava asjana, et pandeemia ajal tuleks raha erandkorras suunata meditsiinisüsteemi, mitte pealesurutud vaktsineerimiskampaaniatesse.

Kommunikatsioonibüroo Powerhouse juhataja ja konsultat Janek Mäggi võttis asja Delfis 2. oktoobril ilmunud artiklis kokku: hullunud teadusnõukoja liikmed võtsid valitsuse juhtimise üle!

“Nii eelmise valitsuse kui ka praeguse valitsuse liikmed pugesid esmalt maski taha ning siis kukkusid süstla otsa. Suur osa valitud ja mandaatidega inimesi nägid kriisist välja ainult ühte teed: vägivaldne vaktsineerimine ja ajupesu,” kirjutas ta tabavalt.

Rahvas aga jagunes kaheks: sõnakuulekad, kes uskusid iga sõna, mis valitsusest ja riigiasutustest tuli, ning mässumeelsed, kes hakkasid vastu. Tänaseks on petta saanud mõlemad. Viirus elab edasi. Valitsus ei kuula rahvast. Tulemus: kobarkäkk,” võtab ta “olukorra vabariigis” kokku.

 

4. oktoobril oli TV3 eetris dokfilm “Suur pettumus”, milles arstid ja spetsialistid seavad kahtluse alla Eestis toimuva lausvaktsineerimise. Saates said lõpuks ometi sõna ka vaktsineerimise raskete kõrvalmõjude tõttu Eestis elu kaotanud inimeste lähedased.

Ka koroonalahingute veteran Arkadi Popov oli sunnitud tunnistama, et paljukiidetud vaktsiin on kehvem kaitse kui inimese loomulik immuunsus.

Doktor Popov tunnistas eelmise esmaspäeva õhtul ETV sates “UV faktor”, et Covid-19 läbipõdemisest saadud immuunsus on lõpetatud vaktsineerimiskuurist saadud immuunsuse suhtes ülimuslik.

„Kõige paremini on kaitstud need inimesed, kes on haiguse läbipõdenud ja ühe doosiga vaktsineeritud. Teisel kohal on need, kes on haiguse läbipõdenud. Ja kolmandal kohal on need, kes on kahe doosiga vaktsineeritud. Just selles gradatsioonis need asjad käivadki,” nentis doktor Popov.

Samale järeldusele osutavad ka hiljutise Tartu Ülikooli seireuuringu järjekordse etapi tulemused. Nimelt kinnitas seireuuringu juht, professor Ruth Kalda, et kogutud teabe kohaselt on Covid-19 läbipõdenute seas lõpetatud vaktsineerimiskuuriga isikutega võrreldes koroonaviirusega nakatunuid rohkem kui poole vähem – vastavalt 0,3% ja 0,7% valimisse kuulunud isikutest.

 

Seda, et loomulik immuunsus kaitseb vaktsiinist paremini, tunnistasid ka Pfizeri enda vilepuhujad.

Project Veritase salajases videos tunnistasid vilepuhujatest teadlased, et antikehad pakuvad Covid-19 vastu võrdset või paremat kaitset kui vaktsiin.

Eesti põhiseaduse § 54 ütleb: “Eesti kodaniku kohus on olla ustav põhiseaduslikule korrale ning kaitsta Eesti iseseisvust. Kui muid vahendeid ei leidu, on igal Eesti kodanikul õigus osutada põhiseadusliku korra vägivaldsele muutmisele omaalgatuslikku vastupanu.” 

Millal me hakkame kasutama oma põhiseaduslikku õigust ja eemaldame need hullud oma positsioonidelt?

 

Hando Tõnumaa

 

Foto: Siim Lõvi /ERRKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt