Isamaa volikogu esimees Mart Maastik: lõpetame põhjamaade eeskujul kõik koroonapiirangud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. september 2021 kell 12:15Foto: Meriliis Metsamäe + Canva

Päevaleht on avaldanud Isamaa volikogu esimehe Mart Maastiku arvamusloo “Lõpetame põhjamaade eeskujul kõik koroonapiirangud”, mis on vähemasti sama julge kui mitte julgem kui näiteks EKRE senised koroonanonsensi vastased sõnavõtud. Mart Maastik kirjutab Norrast, kellele on kohale jõudnud, et koroona on gripiga võrdväärne (welcome to the club) ning ka Eesti peaks koroonapiirangutest loobuma, tuues välja kolm põhjust.

 

  1. Haiglaravi vajavate inimeste arv pole plahvatuslikult kasvanud ning seega pole vaja ka laste massvaktsineerimist.
  2. Vaktsineeritud inimesed levitavad samamoodi viirust, aga kuna neid lubatakse ka kohvikutesse ja teatrisse, siis tegelikkuses on nemad veel suuremad levitajad kui vaktsineerimata rahvas.
  3. Maskide näitemäng – linnapildis on näha, et rahvas kannab korduvalt kasutatud ja määrdunud maske ning sedagi ainult pooleldi hingamisteid kattes.

Mart Maastik toob välja ka õiguskantsler Ülle Madise sõnavaõtu teemal, et piirangud on põhiseaduse vastased. Samuti arvab Maastik, et tuline õigus on ka 30 ettevõtjal, kultuuritegelasel ja juristil, kes tegid avaliku pöördumise ülearuste koroonapiirangute lõpetamiseks, sest “piirangute kasulikkus võib jääda kaasnevatale kahjudele alla“. Sellele pöördumisele kirjutaksin alla ka ise.

 

Kas jää on sulamas ning koroonapettus on kapist väljas?

Teatavasti on alates koroonakriisi algusest peavoolumeedia kõiki kriitilise küsimusi esitanud inimesi sildistanud automaatselt vandenõuteoreetikuteks ja lamemaalasteks. Lisaks on Delfi ja Päevalehe ühine “faktikontoll” seda sorti infot varem tsenseerinud, kuid nüüd ilmub juba iga nädal “faktikontrolliga” samadel veergudel artikleid, mis enne oleks faktikontrolli poolt maha võetud või ümber lükatud. Telegram julgustab Päevalehte ja kõiki erakondasid veel rohkem sedasorti artikleid avaldama – “me kõik teame, et see (koroona) on hoax”.

Praegu on veel vara öelda, kas Isamaa tõesti nõnda arvab või on tegemist valimiskampaaniaga. Mäletatavasti avaldas Päevaleht hiljuti ka teise koroonakriitilise isamaalase, Priit Sibula arvamusloo “Valitsuse valeinfo kiirendab viiruse levikut”, mille pealkiri ütleb rohkem tõtt kui kõik Päevalehes ilmunud artiklid aastal 2020 kokku.

Küll aga kaldun arvama, et Isamaa on peole veidi hiljaks jäänud, sest pakun, et kõik valima minevad inimesed on oma otsuse juba ära teinud. Teatavasti on koroonaskeptikute seas suur populaarsus EKRE erakonnal, mis sest, et EKRE oli üks peamiseid erakondasid, kes koroonapettuse rahvale pähe määris. Kui Isamaa tahab nende koroonaskeptikute hääli saada, kes EKRE-t valida plaanivad, siis peab Isamaa tulema täielikult kapist välja ja minema kaugemale, kui seda on teinud EKRE. Minema nii kaugele kui Telegram jt lamemaalased: kogu koroona on täielik pettus ja inimkonna vastane vandenõu, mitte mingit pandeemiat pole kunagi olnud, vaktsiinid on täiesti ebavajalikud ja eluohtlikud.

 

Hando Tõnumaa

 

Foto: Meriliis Metsamäe + CanvaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt