Kas kass on 22. septembriks kotist väljas? Kiik ei saa tähtajaks kvooti täis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. september 2021 kell 18:23Foto: Siim Lõvi /ERR + Canva

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik teatas eilsel valitsuse pressikonverentsil, et Eestil ei jätku aega, et vaktsineerida 70% riigi täiskasvanud elanikkonnast, justkui siin oleks mingisugune pomm timer’iga tiksumas. Kiige sõnul on Eesti jõudnud piisavalt lähedale oma eesmärgile – vaktsineerida 70% riigi täiskasvanud elanikkonnast koroonaviiruse vastu, vahendab Postimees. Kiik möönis samas, et tähtajaks – 22. septembriks – selle protsendini ei jõuta.

 

Kuigi ametliku statistika kohaselt ei ole Eestis viimase pooleteise aasta jooksul mitte mingit laustaudi ega lisahaigestumist olnud, on Kiik korduvalt öelnud, et “ainuke viis kriisist välja tulekuks on vaktsineerimine”. Kiik & Co üritavad jätta rahvale muljet, et inimestel pole immuunsüsteemi ning ainus viis terve olemiseks on vaktsineerimine.

Eilsel pressikonverentsil sõnas Kiik, et ligi 70% elanikkonnast omab mingisugust kaitset viiruse vastu, kuna teatud hulgal eestlastest on see ka juba läbi põetud. See tähendab, et Kiige hinnangul omavad kaitset ainult need, kes on saanud vaktsiini ja need vähesed, kes on varem haiged olnud. Seega, 30% on tema loogika järgi täiesti kaitsetud, justkui nendel inimestel puuduks immuunsüsteem. Kuidas saab selline tegelane olla vastutav rahva tervise eest?

Oleme varem juhtinud tähelepanu sellele, et Kiik esindab WHO-d, mitte Eesti rahvast ning see tõsiasi muutub ilmsemaks iga päevaga. Ammu on selge, et Eesti vastutavad isikud ei lähtu teadusest, haiglaravi statistikast ega ka meditsiinilisest olukorrast, vaid nad alluvad Big Pharma juhtnööridele, milleks suurima tõenäosusega on valitsuse ja farmaatsiakartellidega sõlmitud salajased lepingud, mida nad täitma peavad. Kas lepingus on kirjas daatumid, mis ajaks on vaja kvoodid täis saada?

Kiik ütles veel, et peagi saavad 2030 000 “nõrgenenud immuunsusega” eestlast kolmanda vaktsiinisüsti.

Siit tekib küsimus, kuidas mõõta “nõrgenenud immuunsust”? Kas selleks on olemas veel eraldi PCR-test?

Ja mille järgi ta teab, et 2030 000 on need, kellel on “nõrgenenud immuunsus”?

 

Vastus: saabumas on 0-päev

0-päev on hetk, millal 6 kuud tagasi saadud süst (ja sisuliselt sellega koos ka vaktsiinipass – nagu juba Iisraelis on juhtumas) kaotab kehtivuse. Aasta algul esimese ja paar kuud hiljem teise süsti saanud inimesed ongi juba 0-päeva staatuses ja neid ongi vaja uuesti süstida.

Vanurid ja eesliinitöötajad ehk need, kes ei suuda ise ennast kaitsta ja need, keda läheb haigetel enim vaja, on pandud esimestena osalema Big Pharma inimkatsetes enneolematu vaktsineerimiskava raames.

Mis juhtub peale 22. septembrit?

Kuna Kiik & Co ei saa oma lubatud kvooti täis, sest alla 70% rahvast on suudetud ähvarduste ja hirmutamisega saada osalema inimkatsetes, siis kas peale 22. septembrit pannakse riik taas lukku?

 

Hando Tõnumaa

 

Foto: Siim Lõvi /ERR + Canva

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt