Jaga ja valluta: kas valitsus õhutab rahu asemel kodusõda?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. märts 2021 kell 11:58Põhjus miks ühiskond on kihistunud, miks toimub lakkamatu üksteise sõimamine, miks turvamehed elavad klientide peal välja oma hingehaavasid, miks kasvab koduvägivald ja alaealiste enesetapud, miks kasvavad tööpuudus ja pankrotistumised… See kõik taandub kõik ühele väga konkreetsele tõsiasjale: valitsusele puudub viimased aasta aega opositsioon ning ühiskondlike teemade üle ei toimu mitte mingisugust avalikku arutelu. Ehk siis – lubatud on ainult üks arvamus ja kõik teised pidagu suu.

 

Valitsus, peavoolumeedia, Terviseamet, kaubanduskeskused ja kohalikud popstaarid on aasta aega tegelenud inimeste hirmutamise, valetamise, infoga manipuleerimise ja tsensuuriga. Isegi, kui seda on tehtud heade kavatsustega (, millega on sillutatud ka põrgutee,) on tegu koroonaterrorismiga!

Ja tulemus ongi käes – õhutatakse sisuliselt kodusõda ehk inimeste omavahelist madistamist. Kui vabariigi valitsuse minister ja suur uudisteportaal annavad mõista, et maski mittekandja füüsilise jõuga mahasurumine on okei, siis mis sõnumi see ühiskonnale annab?

Ühes leeris on kuulekad ja väsinud inimvared, kes usuvad, et nähtamatu vaenlane võib nad igal sekundil jalust maha niita ning seega on nad endalt ära lükanud igasuguse vastutuse oma tervise ees. Ta usub, et kandes maski, mille õhuavad on kordades suuremad, kui nähtamatu viirus, mida see mask peaks kinni hoidma, on messias.

Teda ajavad vihale need, kellel pole maski, sest nemad on vastutustundetud, kes tuleks ühiskonnast eraldada. Ta usub, et regulaarne süst hoiab ta tervena, samal ajal puudub tal igasugune huvi teada saada, mis selle süsti sees on. ta usaldab eksperte. Ta usub, et valitsus seisab tema heaolu eest. Ta usub, et levib enneolematu pandeemia ehk laustaud, mis sest, et ametlik statistika seda ei kinnita ning mitte mingisugust liigsuremist pole.

Samas on ta täielikult ära unustanud, et kõik varasemad aastad elas ta hooajalise külmetuse traditsioonilise raviga (puhkamine, villased sokid, kuum tee, vitamiinid jne) üle.

Muidugi on hirmunud inimesed vaid üks osa sellest esimesest leerist — suurem osa kannab maske selleks, et mitte sattuda konflikti ja vaikselt oma asja ajada, et saaks rahulikult käia poes või kuskil asutused või et lihtsalt enda arvates teisi kaitsta.

Teises leeris on nn skeptikud, kes on aru saanud, et mitte mingit pandeemiat (liigsuremust, üliohtlikku haigust jne) pole ning ka selles leeris on samuti neid, kes on vihased. Vihased sellepärast, et nad näevad, et valitsus ja Terviseamet ei ole huvitatud teaduslikust infost ja statistikast, mis ei toeta valitsevat pandeemianarratiivi. Selle leeri esindajatel pole mitte kellelegi oma muret kurta või pidada avatud arutelu, sest nagu varasemalt sai mainitud, riigi tasandil antud teemal puudub opositsioon – me oleme tagasi nõuka ajas. Siis nimetati poliitikuid kommunistideks, täna võime neid nimetada koroonaterroristideks.

Tulles tagasi artikli pealkirja juurde, siis igasugune sõda on see, mida valitsus soovib, sest ainult nii saab tagada suurema kontrolli, suuremad kaitsekulutused jne jne – ainult nii saab võim jätkuda. Ma ütlesin pea 10 aastat tagasi, et sõjaväe ainus eesmärk on kaitsta võimu, kõik muu on teater. Sama kehtib ka politsei kohta. Nüüd võime juba turvamehed ka siia potti visata.

Imestan, miks nõustuvad äride omanikud kaubanduskeskuste poolt rakendatud maskiterrorismiga? See vähenegi käive, mis teil oli, kuivab nüüd veel rohkem kokku. Mitte ükski selge mõistusega inimene ei tule enam nendesse kaubanduskeskustesse, kus töötavad psühhopaatidest turvamehed. Kes soovitas turvameestel niivõrd karmilt rünnata klienti? Kas neid koolitatakse sedasi käituma?

Kas enam ei kehtigi see ütlus: Klient on kuningas? Muidugi kehtib! See tähendab, et nn maskivastased leiavad endale teised kohad sisseostudeks. Tänapäeval saab ju kaupa koju tellida. Seega öelge hüvasti oma käibele, mille saite impulsskaupadelt, kampaaniatest jne. Sellised ärid ise kaevavad endale hauda.

 

Hando Tõnumaa

 

Foto: Delfi ekraanikuva / CanvaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt