Video: G4S turvamees lõi Pärnus naist näkku

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. september 2021 kell 15:07Foto: ekraanikuvad / Canva

Sotsiaalmeedias levib Pärnu bussijaamas filmitud video, milles on näha G4S turvameest löömas naist käega näkku. Naisel ei olnud maski ees, ent Telegramile ei ole teada, kas tegu oli maski puudumise tõttu tekkinud konfliktiga.

 

Pöördusime juhtumi osas ka G4S-i poole, kommunikatsioonijuht Maxim Tuul teatas Telegramile: “Oleme tutvunud sotsiaalmeedias leviva videoga, kus osaleb meie turvatöötaja. Me taunime igasugust vägivalda ja selline käitumine ei käi meie väärtustega kokku. Täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks teeme koostööd politseiga”.

Tuul lisas, et turvatöötaja palus naisel bussijaamast lahkuda, kuna ta olevat seganud bussijaamas viibinud inimesi. Videolt ei ole näha, kuidas turvatöötaja naist bussijaamast välja saatis, vaid salvestus algab sellest hetkest, kui naine on juba ukse taha viidud. On näha, et naine püüab siseneda, turvamees blokeerib seda oma kehaga, misjärel naine läheneb turvatöötajale või tõukab teda ning seejärel turvamees lööb naist näkku. Jääme ootama täpsemat infot juhtunu kohta.

Kõnealust videot võid vaadata siin:

 

Kahjuks on nii valitsus kui ka peavoolumeedia aidanud kaasa sääraste konfliktide sünnile, halvustades inimesi, kes maski ei kanna. Mitmed Telegrami toimetuse sõbrad Rootsist ja Soomest on öelnud, et seal ei käituks turvamees kunagi nii, sest lihtsalt igal inimesel on õigus ise oma tervisega seonduva üle otsustada. Samuti nentisid soomlased, et seal poleks kunagi saanud juhtuda seda, mis toimus hiljuti Maximas:

 

Meist igaühe võimuses on selliste konfliktide tekkimist vältida, püüdes jääda eriarvamusel oleva inimesega viisakaks ja sõbralikuks.

Telegram pöörab tähelepanu ka sellele, et tervise ja oma kehaga seonduv on Eesti Vabariigi seadustes sätestatud rangelt vabatahtlikuks, seega ei ole maskinõue seaduspärane. Samuti on maskide kasutegur pandeemia leviku peatamiseks nii teadusuuringute kui praktika najal suure küsimärgi all.

 

Hando Tõnumaa

 

Allikad: lugejate saadetud videod, kirjavahetus G4S-iga

Foto: ekraanikuvad / CanvaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt