Videopöördumine: Miks sa oled vait?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. veebruar 2021 kell 13:46Hea inimene. Hea meedik, arst, teadlane, ettevõtja, staar, mõjuisik, kes sa oled seni eelistanud oma arvamust endale hoida. Kui sa saad aru, et seoses koroonakriisiga ei ole kõik asjad nii nagu peaks – vahet pole, kas leiad, et on rikutud inimõiguseid, liialdatud meelelahutusasutuste, tööl- või kooliskäimise piirangutega, maskinõudega, laustestimisega vms, siis nüüd on viimane aeg suu lahti teha.

 

Pöördume sinu poole kolme küsimusega:

  1. Kas sa saad aru, et midagi on valesti?
  2. Kas sina saad midagi ära teha selle heaks, et sellele tähelepanu pöörata? Kas sul on mingisugust mõjujõudu?
  3. Miks sa midagi ei tee või millal sa hakkad midagi tegema?

Räägi nüüd või kannata kogu elu nende tagajärgede käes.

Aitäh kõigile, kes ei ole vait! 

Nagu ütles oma iseseisvuspäeva kõnes õiguskantsler Ülle Madise: “Õigusvastaselt, reegleid eirates ja põhjendusi esitamata asuti üksteist piirangutega üle trumpama. Piirid kinni, inimesed kinni, kaubad kinni, hirmu ja pealekaebamise õhutamine, nüüd juba lühiajalistes poliithuvides teistelt riikidelt lisapiirangute väljapressimise katsed – täpselt aasta tagasi poleks mitte keegi seda uskunud.

/—/

Ei oleks vast ükski korralik õigusteadlane uskunud, et jõuame aega, mil jultunult rikutakse Põhiseadust ja Euroopa Liidu õigust.

/—/

Loodan, et Euroopas taastub reeglitel põhinev kord, paaniliselt ja loogilise aluseta ei suleta õigusvastaselt piire ega keelata lendusid, ei kimbutata töörändajaid, ei koguta jultunult sisepoliitilisi punkte inimeste saatuste hinnaga.”

 

Hando Tõnumaa ja Mariann Joonas

 

Foto: ekraanikuva

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt