Kiri kanepiravi ignoreerivatele arstidele: ärge käskige mul kodumaad hüljata

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. jaanuar 2018 kell 20:24“Alustan oma kirjatükki negatiivsel noodil kuid loodan südamest, et sellest tuleb välja midagi positiivset. Olen eestlaslikult tagasihoidlik, aga lihtsalt enam ei kannata nii olla,” kirjutab Telegramile Jaanus Mooses.

 

Enne kui jõuan asja tuumani, pean endast veidi kirjutama. Olen 30. aastane mees, kes on pool oma elust võidelnud valudega. Nimelt sündisin “defektiga” ja sellepärast teevad nii alaselg kui ka puusad põrguvalu. Arstide jaoks ei ole ma juba ammu võõras. Minu peal on katsetatud erinevaid rohtusid ja ka süstal on korduvalt mind torkinud. Kuid kasu asemel on sellest sündinud vaid kahju. Käisin “teispoolsuseski” hetkeks ära, kuna ülikange ravim mürgitas mu keha. Nüüdseks olen jõudnud nii kaugele, et tööl käimine on äärmiselt limiteeritud, ravimid on mu hammastele mõjunud laastavalt ja stress on meeletu.

Tablette enam neelata ei saa, kuna organismil on tekkinud tugev vastureaktsioon enamusele moodsatele ravimitele. Hakkasingi siis uurima alternatiive. Ei ole mulle tundmatud nii nõelravi kui ka kätega ravitsejad. Kuid abi pole saanud sealtki. Siis jõudsingi sellise huvitava taimeni nagu kanep. Nüüdseks olen selle taime kohta teinud põhjalikku uurimustööd juba viis aastat. Tegin enda jaoks selgeks nii plussid ja miinused ning otsustasin peale seda omal nahal ära proovida. Ja oh imet, valu kadus umbes tund aega peale manustamist. Ja sain valuvabalt elada kaheksa tundi. Ainukesed kõrvalnähud, mida kogesin, olid suur õnnetunne ja tühi kõht.

Aga kuna Eestis on teoreetiliselt ravikanep legaalne, siis otsustasin ühelt oma raviarstilt küsida, kas on võimalik, et see ka mulle välja kirjutatakse. Julgete päralt on siiski tulevik  . Seletasin ilusasti talle ära, et olen teadlik selle taime riskidest ja siiski sooviksin, et mulle see ravim välja kirjutatakse. See, mida kuulsin arsti huulilt, jahmatas mind sedavõrd, et algselt ei osanud mitte midagi talle isegi vastata.

Nimelt siis tõstis arst käed üles ja sõnas, et sellel teemal me ei räägi enam ühtegi sõna. Mõtlesin algul, et ta ehk ei saanud aru, kui talle ütlesin, et tundsin, kuidas esimest korda üle aastate on mul tõesti hea ja valuvaba olla olnud, ja et soovin täielikult enda vastutusel selle taimse raviga edasi minna. Küsimuse peale, et miks selline ootamatu vastus – ravikanep on ju siiski raviminimekirjas ja Eestis legaalne – vastas arst nähvates: “Narkootikum ei ole ravim. Selle taime mõju inimkehale ei ole üldse uuritud ja Eestis on see illegaalne.” Edasine jutuajamine läks juba huumorivaldkonda. Miks? Kuna järgnevad laused arsti suust ei unune mul kunagi. “Kui valud on ikka nii suured ja tablette võtta ei saa, siis on võimalik välja kirjutada fentanüüli süstid. Või võite kolida narkomaanide maale, Hollandisse.” Tallinnas on fentanüüli tarvitajate epideemia ja tema soovitab mul hakata vabatahtlikult süstlanarkomaaniks?  Proovisin arstiga veel seda jutuajamist jätkata, aga tulutult, kuna oli näha, et antud doktor ei teadnud kanepi kohta mitte midagi muud peale selle, et see on väga väga ohtlik taim. Viimane küsimus enne kabinetist lahkumist oli mul arstile: “Aga kas fentanüül ei ole mitte ülikange narkootikum?” Vastuseks sain, et ei ole, kui arstid selle välja kirjutavad.

Kulla arstid, ma tean, et väga mõnus on farmaatsiafirmade kulul igal aastal käia soojal maal “koolitustel” , aga see ei anna Teile vabandust olla erinevate ravimeetodite koha pealt rumalad. Sama ütlen ka kallitele kaasmaalastele, palun ärge tembeldage inimesi narkomaanideks, kuna Te ise olete harimatud! Uurige, enne kui sõimate. Sapiste kommentaaride kirjutamine võtab umbes sama palju aega, kui info leidmine internetist.

Minusuguseid inimesi, kes vajavad antud ravimit, on Eestis väga palju. Ärge võtke oma harimatuse pärast neilt võimalust seda kasutada. Keegi ei sunni Teid mitte millekski, aga ärge siis Teie ka teadmatusest sundige eestlasi Eestist lahkuma.

USA-s on paljud osariigid juba kanepi legaliseerinud ja ülejäänud teevad seda õigepea. Hollandis on kanep olnud legaalne väga pikalt (Euroopa ühe madalaima kuritegevusega riik), Portugalis ei tehta samuti antud taime kasutajatele midagi, Saksamaal arutatakse juba pikemat aega legaliseerimise teemal ja arvatavasti see ka juhtub.

Ma ei soovi Teilt raha ega annetusi. Soovin, et Te ennast antud teemal hariksite ja laseksite inimestel valida millega oma valusid leevendada. Seda aga kahjuks ei saa enne juhtuda, kui inimesed pea liiva alt välja võtavad ja ise mõtlema hakkavad.

Palun Teid, ärge käskige mul enda kodumaad hüljata.

Aitäh,
Jaanus

 

Foto: mmjdoctoronline.com

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
17yG7mpTcuJJbaXBufZweCX7nNqyoAs2Cs

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt