Koomik Joe Rogan kanepist: On väga kummaline, et loodus on tehtud ebaseaduslikuks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. aprill 2018 kell 12:02“Mina suhtusin kanepisse samamoodi nagu enamus teisigi, kes asjast mitte midagi ei teadnud ja arvasin, et kanep teeb su lolliks. Alles siis, kui ma ise kanepit proovima hakkasin, olles juba üle 30-aastane, mõistsin, et hoopis mind ennast on lollitatud,” ütles koomik ja saatejuht Joe Rogan mõne aasta taguses intervjuus.

 

Paljud ütlevad, et kanepit saab kuritarvitada. No shit! Aga kuritarvitada saab ju kõike, näiteks juustuburgereid! Aga ma ei näe, et keegi kuskil Burger Kingi sulgema hakkaks. Ma võiksin võtta kahvli ja torgata selle endale silma, kas see tähendab, et kahvlid peaksid olema illegaalsed? Ma võiksin hüpata alla sillalt, kas see tähendab, et sillad tuleks ära keelustada?

Hiiglasike huvigruppide esindajad, olgu need riigi institutsioonid, erafirmad, farmaatsiakartellid või naftakompaniid, neil kõigil on kavalad lobitöötajad, kes tegelevad rahva arvamuse voolimisega. Süsteem on väga kaval: sa ärkad igal hommikul üles, paned end riidesse, sõidad tööle, ütled vahepeal tere oma naabrile, ka sinu naaber elab päevast päeva samasugust rutiinset elu ja selline tsükkel kordub pidevalt.

Kui inimesed tarvitavad narkootikume ja siis joobeseisundis panevad toime kuritegusid, siis neid inimesi peaks kahtlemata karistama. Aga me ei tohi karistada kedagi selle eest, et ta tarvitas miskit, mis ei tee kellelegi liiga. Kanepit on kasutatud meile teada olevalt ca 10 000 aastat ja selle aja jooksul pole ette näidata ühtegi surmajuhtumit, mille põhjustas kanep. Aga ainuüksi USAs sureb iga aasta ca 400 000 inimest sigarettide tarbimise tagajärjel ja mõelgem kui paljud inimesed on sõltuvuses antidepressantidest… Inimesed, kellel on isiksuseprobleemid ning inimesed, kes on laisad ja ei viitsi tööd teha, nemad jäävad oma tööst ilma nii või naa, aga seda mitte kanepi tarbimise tagajärjel – see on puhas vale!

On üks suurepärane tsitaat: “Elu on tragöödia neile, kes tunnetavad ja komöödia neile, kes mõtlevad,” ning kui sina oled mõtleja ja sa vaatad kanepi olukorda ning see ei aja sind naerma, siis sa oled lihtsalt rumal. Väga kummaline on olukord kus loodus on tehtud ebaseaduslikuks.

Video lõppu on lisatud ka üks huvitav lõik intervjuust Harvardi emeriitprofessori Lester Grinspooniga:

“Kui mina avaldasin oma raamatu „Marihuana Reconsidered” (Kanep värske pilgu läbi) aastal 1971, siis oma viimases peatükis ma ennustasin, et niipea kui inimesed mõisavad kanepit päriselt, siis kaotatakse igasugused keelud kümne aasta jooksul. Carl Sagan, kes oli minu väga hea sõber, luges raamatu käsikirja ja ütles mulle: “Lester sa oled nii pessimistlik, kas tõesti 10 aastat?” ja siin me nüüd oleme, 45 aastat hiljem ja miskit pole muutunud aga see muutub üsna pea, sest valel on lühikesed jalad.”

 

Allikas: Youtube

Foto: livekindly.co

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 

NB! Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt