Eksklusiivintervjuu! Vanadekodu töötaja: Isolatsioon on teinud rohkem kurja kui koroona

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. märts 2021 kell 16:08Telegramiga võttis ühendust ühes Eesti vanadekodus töötav hooldaja, kelle sõnul meenutab elu vanadekodus düstoopset ulmefilmi, mis kirjeldab tuumakatastroofi järgset maailma. Hooldajad käivad ringi kummiülikondades, regulaarselt käib testimine ning rakendatakse vabatahtlikku sunniviisilist vaktsineerimist.

 

“Minu meelest teevad need piirangud vanuritele rohkem kahju kui kasu,” alustab Sirje (nimi muudetud). “Ja see vaktsineerimine on sunniviisiliselt vabatahtlik. Alates detsembrist oleme pidanud iga kümne päeva tagant tegema koroonatesti, tänaseks oleme teinud juba 7 või 8 testi.”

 

Kas see on see test, kus pannakse vatitikk ninna?

Jah, see on ebameeldiv protseduur. Minu meelest on see inimõiguste rikkumine. Kui meditsiin on niivõrd kaugele arenenud, et me suudame tänapäeval määrata verest vähimarkereid, siis kuidas nad ei saa sellist viirust verest määrata? Või kui saavad, siis miks nad ei määra? Siis hakati meile rääkima, et kui vaktsiin on tehtud, siis enam testima ei pea, aga see pole veel 100% kindel.

 

Kas peale vaktsineerimist on teid veel testitud?

Jah.

Millal te tegite vaktsiini?

Jaanuari algul sain esimese vaktsiini, jaanuari lõpus sain teise doosi. Esmalt said vaktsiini töötajad, siis vanadekodu elanikud.

 

Kas kõigile tehti vaktsiin samal ajal?

Ei, need, kes põdesid, neile ei saanud ju vaktsiini teha. See on nüüd väga naljakas, sest kui nad ära põevad, siis peaks ju tekkima antikehad. Ma ei ole seal pool, kus teie olete, ja ma ei ole seal, kus on meditsiin, ma olen nende kahe vahel. Ma ei tea, mida uskuda. Sest kui sa saad tuulerõuged, sa põed selle läbi, sul tekivad antikehad ja sa ei pea mingit vaktsiini tegema. See kõlab loogiliselt.

 

Kas teile öeldi kui kaua see olukord kestab ja kui kaua te peate end veel regulaarselt testima?

Nii kaua, kuni ei ole enam positiivseid.

 

Kas nende seas, kes said vaktsiini kätte, on veel selliseid, kes on endiselt positiivsed?

Ma ei tea, et oleks. Samas, peale teist vaktsiini olid nii mõnedki haiged, kes vähem, kes rohkem: külmavärinad, nõrkus, palavik, pearinglus, käe tuimus, iiveldus, peavalu. See möödus umbes 24 h jooksul.

Märkus: Hiljuti Tartus läbiviidud vaktsineerimisel jäid pooled Astra Zeneca vaktsiini saanud õpetajatest kõrvalnähtudest haigeks. Ka mujalt maailmast on tulnud teateid, et peale vaktsineerimist on inimesed haigestunud. Näiteks Saksamaal Braunschweigi kliinikus jäid 88-st vaktsineeritust 37 kõrvalnähtude tõttu haigeks pärast Astra Zeneca vaktsiini saamist.

 

Mis on vanadekodus elavate inimeste keskmine vanus?

Umbes 80.

 

Kui palju neid seal on?

Keskmiselt elab ühes vanadekodus 100–150 inimest.

 

Kas nemad said ka kõik vaktsiini?

Need, kes pole haigust läbi põdenud, jah.

 

Kas kellelgi oli vaktsiiniga kõrvaltoimeid ka?

Mõned töötajad kurtsid, et neil tuli palavik, iiveldus, uimasus. Mul endal oli väike palavik, see läks valuvaigistiga üle.

Räägi palun, kuidas on nende vanurite elu muutunud pärast seda, kui tuli koroona.

See on totaalselt muutunud. Mina isiklikult olen arvamusel, et see isolatsioon on teinud rohkem kurja kui koroona. Sest haiglasse enamik koroonahaigeid ei jõua. Selle aja jooksul ei ole surdud koroonasse, vaid pigem üksindusse ja kurbusesse. Nad ei näe oma lähedasi, nad ei tunne neid varsti enam ära ju. Sest kui sa oled dementne, siis see pidev m

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt