Galerii: muusikute meeleavaldus puhkpilliorkestrite toetuseks Vabaduse väljakul

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. mai 2021 kell 11:31Fotod: Sten Roosvald

25. mai pärastlõunal kogunesid Tallinnasse Vabaduse väljakule ligi 100 muusikut ja kultuuritegelast, et avaldada toetust kaitseväe orkestrile, kaplanaadile ning politsei-ja piirivalveorkestrile. Teiste seas seisid näiteks staažikas europarlamendi saadik Tunne Kelam ning dirigent ja kontratenor Risto Joost.

 

“Ülekantud tähenduses võib öelda, et kui kahurid pauguvad, siis muusad vaikivad ja seda mitmel tasandil. Muusikute aktsioon kannab endas vaikimist, millega toetatakse kolleege ja mis juhtuks, kui need orkestrid kaoks. Soov on päästa meie professionaalne puhkpilliorkestrikultuur ja toetada muusikahariduse mõttekust ja jätkusuutlikkust ning huvihariduse piisavat rahastamist,” ütles aktsiooni juht Jüri-Ruut Kangur, vahendab ERR.

Kõik algas sellest, kui kaitseväe juhataja Martin Herem käis ülemöödunud nädala lõpus välja ettepaneku likvideerida kaitseväe orkester ning vabastada teenistusest osa kaplaneid. Siseminister Kristian Jaani käis omakorda välja ettepaneku ühendada kaitseväe ja PPA orkestrid.

Uudistele järgnes suur avalikkuse ja muusikute pahameel ning sel teisipäeval teatas kaitseminister Kalle Laanet, et tegi sise- ja kultuuriministrile ettepaneku luua kaitseväe- ning politsei- ja piirivalveameti orkestritest mitme koosseisuvõimalusega ühendorkester, mis jätkab administratiivselt Eesti Sõjamuuseumi koosseisus.

 

Loe ka: ERR

Fotod: Sten Roosvald

 

Toimetas Mariann Joonas Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt