Repliik: mitte meie inimesed ei ole haiged, vaid meie ühiskond on väga, väga raskelt haige

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. mai 2021 kell 12:35Foto: erakogu

Muusik, produtsent, režissöör, stsenarist ja vabakutseline ajakirjanik Danoa Kampe on oma Facebooki seinal üsna julgelt kogu koroonaaja sõna võtnud. Täna avaldas ta ühe lühikese ja tabava mõtiskluse, mida autori loal ka teiega jagame.

 

Vaikimisi eeldatakse nüüd, et kõik Eesti inimesed on haiged. Tõestamaks, et sa EI ole haige, pead testi andma. Absurd. Oleme jõudnud aega, kus inimesed, kes teatud kaalutlustel ei ole nõus vaktsineerima või pidevalt testima, pole teistega enam võrdsed. Selleks, et tunda end võrdsena, soovivad nüüd need terved inimesed, et saaks ka haige olla. “Haige” on uus ideaal – uus ideaal on väga haige! Põhiseaduses on kirjas õigus keha puutumatusele, aga selles, kui terve inimene ei tohi kultuurisündmustest ilma meditsiiniliste protseduurideta osa saada, diskrimineerimist ei nähta. Kokkuvõttes, mitte meie inimesed ei ole haiged, vaid meie ühiskond on väga, väga raskelt haige.

 

Danoa Kampe

 

Allikas: Danoa Kampe Facebook

Foto: erakoguKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt