Alexei Bogdanovi kõne Vabaduse väljakul: kui probleemi lahendamiseks ühineb suur hulk inimesi, ei saa valitsus seda ignoreerida

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. mai 2021 kell 16:56Foto: ekraanikuva + Canva

15. mail toimus terve päev Tallinnas Vabaduse väljakul meeleavaldus ÜHEL PÄEVAL – KÕIK KOOS, mis oli osa ülemaailmsest sündmusest World Wide Rally for Freedom 2.0, mis seisis vabaduste, inimõiguste ja tarkade lahenduste eest. Telegram tegi sündmusest otseülekannet, mida saad täispikkuses vaadata siit. Avaldame ka kõik meeleavaldusel peetud kõned, viimasena sai valmis eestikeelne tõlge jurist Aleksei Bogdanovi kõnele.

 

Bogdanov rääkis oma projektist Viral Help, mis on keskendunud koroonameetmetega seotud juriidilistele probleemidele. “Mis puutub maskidesse, siis te teate, kuid võib-olla veel mitte kõik, et EV valitsuse korralduse 417 punkt 18 ütleb, et kui inimene ei saa mõjuvatel põhjustel maski kanda, siis on küllalt, kui te sellest sisenedes kauplusse või mõnesse teise ühiskondlikku kohta suuliselt teatate, ja te ei ole kohustatud maski kandma. Kuid nagu teate, tuleb ette juhuseid, praegu on kevadhooaeg, inimesed, kellede hulka kuuluvad ka turvamehed, on kaotanud psüühilise tasakaalu, nad ründavad inimesi, ei kuula neid, vaid ajavad neid siseruumidest välja, kasutades selleks füüsilist jõudu – see on lubamatu! Selle vastu on vaja võidelda! ”

VAATA VIDEOT SIIT:

Tegu oli jätkuprotestiga 20. märtsil toimunud Word Wide Rally for Freedom´ile, mis toimus ka Eestis, olles ainus meeleavaldus maailmas, mis toimus suuremas osas autodes, mitte masskogunemisena.

15. mai meeleavalduse sisu kohta saad pikemalt lugeda siit.

Vaata lisaks: Meeleavalduse Facebook

Video ja heli: Telegram

Subtiitrid: ATCG Tõlkebüroo

Foto: ekraanikuva + Canva

 

Kõne tõlkis Merike

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt