Valitsus unustas avalikkust teavitada: 3. maist 2+2 reegel väljas ei kehti

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. mai 2021 kell 18:58Kui märtsi alguses kehtestas valitsus 2+2 reegli täitmise kohustuse ka välitingimustes, siis suurema kärata on see piirang 3. maist kehtivuse kaotanud, kirjutab ERR. Tegu on huvitava faktiga, sest Telegrami andmetel on 15. mail toimuva meeleavalduse korraldajatele on nii mõnestki asutusest selle reegli järgimist meelde tuletatud.

 

22. aprillil otsustas valitsus, et välitingimustes 2+2 reegli kasutamisest võiks 3. maist loobuda. “Põhiline põhjus on see, et õues ei ole see viirus nii nakkav. Nüüd on selgem, kuidas ta käitub. See teadmine paraneb siin iga nädalaga,” ütles riigisekretär Taimar Peterkop.

Piirangute leevendamine otsustati seega peale suuremaid valitsusevastaseid meeleavaldusi Toompeal ja Vabaduse väljakul ja paar nädalat enne 9. maid. Peterkop ütles, et piirangu mahavõtmine 9. maiga kuidagi seotud ei olnud.

Avalikkuse teavitamise võtmes sõnaselget teadet, et väljas enam 2+2 reeglit täitma ei pea, ei edastatud. 22. aprilli valitsuse teates oli märgitud: “Avalikus siseruumis liikumisele jääb kehtima 2+2 reegel ja maskikandmise kohustus. Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks on jätkuvalt vajalik hoida teiste inimestega distantsi ka väljas liikudes.”

Valitsuse korraldusest kadus sinna märtsis tekkinud välitingimustes paiknevate avalike kohtade võrdsustamine avalike siseruumidega. Seega reaalselt 2+2 reegli väljas täitmise kohustus kadus. Avalikkust eraldi sellest aga ei teavitatud. Peterkop ütles, et eraldi plaani muutuse mittekommunikeerimiseks ei olnud. “Kommunikatsioon on nii, nagu tavaliselt käinud,” ütles Peterkop.

Igal juhul 3. maist väljas liikudes 2+2 reeglist kinni pidama ei pea, kirjutab ERR.

Muide, 5. mail selgus ka Objektiivi teabenõudest Terviseametile, et Eestis on teadaolevalt kõigist naktumistest vaid 0,034 % juhtudest toimunud välitingimustes! 

Loe pikemalt: ERR

Foto: Halfpoint / Adobe Stock

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt