30 EELK vaimulikku on alustanud vabamüürlastele nõiajahti

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. veebruar 2013 kell 16:37 

Kolmkümmend Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku vaimulikku on pöördunud kiriku juhtkonna poole palvega “keelustada vaimulike kuulumine vabamüürlikku organisatsiooni”, kuna see “on kokkusobimatu vaimuliku ametiga” ja “tekitab palju segadust nii EELK vaimulike kui ilmikute seas ning võõristust ja eelarvamusi Eesti ühiskonnas tervikuna,” kirjutab Delfi. Telegramile asja kommenteerinud Tallinna Jaani koguduse liikme arvates on alustatud nõiajahti.

 

EELK Konsistooriumile saadetud avalikus kirjas märgivad vaimulikud, et nad on Kristuse käskjalad ja hingekarjased, kelle tööle Jumala riigi heaks ei tohi saada takistuseks töövälised suhted ja sidemed, vahendab ajaleht Meie Kirik.

“Palume EELK juhtkonda hoida Kiriku õpetuse puhtust ja head korda Jumala rahva seas ja ühemõtteliselt keelustada vaimulike kuulumine vabamüürlikku organisatsiooni,” lisavad pühamehed oma avalduse lõpetuseks.

Hiljuti tunnistas mõjukas kirikumees Tallinna praost Jaan Tammsalu, et ta on vabamüürlane ning Eesti Evangeelne Luterlik Kirik ei näe selles midagi taunitavat.

“EELK konsistooriumil pole põhjust kahelda, et Jaan Tammsalu on täitnud kirikukorra kohaselt koguduse õpetaja ja praosti ülesandeid,“ ütles Arho Tuhkru EELK konsistooriumist Delfile.

 

Vabamüürlasest vaimulik nagu dopingupatune sportlane

Ajalehe Eesti Kirik kolumnist Marko Tiitus kirjutas aga oma tänases rubriigis, et tunneb Tammasalu isiklikult ja peab teda heaks inimeseks ning et talle tuletas vaimuliku vabamüürluse ilmsikstulekule järgnenud reaktsioonide tulv meelde kahe aasta taguseid kirgi seoses Andrus Veerpalu dopingusüüdistusega.

“Nagu toona, nii on ka praeguse “paljastuse” tulemuseks mitmete “fännide” – koguduseliikmete, Pereraadio kuulajate ja vaimulike mõtiskluste lugejate pettumus.

“Piltlikult öeldes olen praegu näost sama hall kui Lembitu Kuuse Andrus Veerpalu dopinguskandaali esimesel pressikonverentsil. Aga me kõik armastame sporti,” tõdes üks EELK liige Facebookis. Täpselt sama moodi nagu Andruse puhul on ka Jaani pooldajad väljendanud oma sümpaatiat tungivamalt kui kunagi varem,” kirjutas Tiitus.

Vaimulik lisas ka, et ootab antud juhtumi käsitlemisel kahte asja. Esiteks, lisaks emotsionaal­setele lahvatustele kainet ja ratsionaalset diskussiooni vabamüürluse ja kristluse kokkusobivuse või -sobimatuse kohta ning teiseks piiskoppide seisukohta selles küsimuses.

 

On alanud nõiajaht

Telegram uuris teema kohta ka mitmelt Tallinna Jaani koguduse liikmelt ja saime vastakaid arvamusi. Kõige äärmuslikum seisukoht oli ühel naisel, kes arvas, koguduse õpetaja Jaan Tammsalu kuulumine vabamüürlaste ridadesse võib päädida tema kogudusest lahkumisega. Teised kirikuõpetaja kogudusevälises tegevuses midagi halba ei näe. Ühe vanema härrasmehe arvates on alustatud justkui nõiajahti, mida tema teada suur osa EELK pastoritest siiski heaks ei kiida.

 

Loe ka Delfist.

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt