Armeenia ekspresidendikandidaat: mõrva tellisid vabamüürlased

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. märts 2013 kell 15:2824148

Armeenia riiklik julgeolekuteenistus esitas endisele presidendikandidaadile Vardan Sedrakjanile süüdistuse oma rivaali, erakonna Rahvuslik Enesemääramine liidri Paruir Hairikjani mõrva tellimises, vahendas Interfaxi BNS. Sedrakjan aga väidab, et selle taga olid hoopis Lääne-Euroopa ka USA vabamüürlased, kirjutab HETQ.

 
Riiklik julgeolekuteenistus teatas kolmapäeval avalduses, et esitas 5. märtsil kohtule taotluse võtta rahvaluuleteadlane Sedrakjan kaheks kuuks vahi alla. Kohus andis selleks loa ning Sedrakjanile esitati süüdistus Hairikjani mõrva tellimises.

Hairikjani tulistati 31. jaanuari õhtul oma kodumaja ees tänaval. Ta sai õlast haavata ja viidi haiglasse. Hairikjan oli nõukogude dissident ja veetis tollal 11 aastat vanglas.

 
HETQ kirjutab, et Sedrakjani sõnul on mõrva tellimise taga Lääne-Euroopa ja Ameerika Ühendriikide vabamüürlased. Lisaks väitis mees, et sellesse organisatsiooni kuulub ka üks teine ekspresidendikandidaat, Raffi Hovannisian.

Sedrakjan ütles, et tegu on hoolikalt kavandatud plaaniga, et teda mõrvaga seostamise läbi poliitiliselt areenilt kõrvaldada. Mees on seisukohal, et temasuguse rahvuslase asemel tahetakse võimule Ameerika poliitikat soosivaid inimesi.

Enne 18. veebruaril toimunud valimisi ennustas Sedrakjan, et peale valimisi arreteeritakse ta 4-5 päevaks.

 

Allikad: BNS, HETQ

 
Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt