Kaja Kallas mais 2021: vaktsineerimisega ei tohi diskrimineerimist tekitada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. oktoober 2021 kell 8:33



Foto: ERR-i ekraanikuvad + Canva.com

Peaminister Kaja Kallas on viimase viie kuuga teinud kannapöörde: vaktsineerimisega seotud diskrimineerimise taunimisest selle propageerimise ja normaliseerimise juurde. Vaatame, mida ütles Kallas mais ja mida oktoobris.

 

11. mai 2021:

Peaminister Kaja Kallase sõnul ei tohi tekitada olukorda, kus vaktsineeritud inimestel on rohkem õigusi kui vaktsineerimata inimestel.

Kallas rääkis “Esimeses stuudios” koroonapassist ning sellest, kas vaktsineeritud inimestel võiks olla rohkem vabadusi kui vaktsineerimata inimestel.

“Me ei tohi teha sellist olukorda, kus ühtedel inimestel on justkui rohkem õigusi kui teistel lihtsalt sellest tulenevalt, et nad on vaktsineeritud. Osad inimesed ei saa vaktsineerida ja me ei tohi sellist diskrimineerimist tekitada,” ütles peaminister.

 

19. oktoober 2021:

“Alates esmaspäevast kõigis kohtades, kuhu siiani on pääsenud koroonatõendi alusel, kuni minimaalselt 10. jaanuarini ei pääse enam negatiivse testiga, vaid ainult vaktsineerimise või läbipõdemise tõendiga,” tutvustas peaminister Kaja Kallas.

Uus piirang tähendab, et näiteks kinno, teatrisse, kontserdile, spordiklubisse jm, kuhu seni pääses ka negatiivse koroonaprooviga, lastakse edaspidi sisse üksnes vaktsineerimise või läbipõdemise korral, mida peab koroonapassiga tõendama. Koroonapass on kohustuslik alates 18. eluaastast, alaealistelt oma vaktsineerituse tõendamist ei nõuta.

“Kuupäevad, kaua kontrollime tõendeid nii, et vaktsineerimata inimesed ei pääse löögile kohtadesse, kus rohkem inimesi on kogunenud, kehtib 10. jaanuarini,” ütles peaminister, rõhutades, et lõpptärmin on valitud selle järgi, et sinna sisse jääksid ka jõulu- ja aastavahetuspeod.

“Kui praegu vaktsineerite, siis saate jõulupidudel osaleda,” lisas ta.

***

Antud juhtumit illustreerib kenasti ka 2021. aasta populaarseim anekdoot: Mis vahe on vandenõuteoorial ja tegelikkusel? – Pool aastat.

Tuletame meelde ka, et Tartu Ülikooli seireuuringu kohaselt olid mais 2021 antikehad ligi 50% Eesti täisealistest inimestest, septembris aga juba ligi 80%.

 

Allikad: ERR 1, ERR 2

 

Toimetas Mariann Joonas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt