Kohus pikendas ligi 30 vaktsineerimata PPA töötaja esmast õiguskaitset

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. detsember 2021 kell 12:33Ringkonnakohus pikendas ligi 30 seni end koroonaviiruse vastu mittevaktsineerinud Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) töötaja esmast õiguskaitset kuni 7. jaanuarini.

 

Ligi 40 PPA teenistujat ning töötajat esitasid määruskaebuse ringkonnakohtule, saamaks esialgne õiguskaitse PPA nõude tõttu olla ametis töötamise jätkamiseks vaktsineeritud, teatas PPA töötajaid kohtus esindav advokaadibüroo Pallo&Partnerid.

Ringkonnakohus otsustas rahuldada rasedate taotluse esmasele õiguskaitsele kohtumenetluse lõpuni ning nende puhul tuleb vaktsineerimise nõue selleks ajaks peatada – tegemist on lõpliku esialgse õiguskaitsega, mida PPA edasi kaevata ei saa, teatas advokaadibüroo.

Samuti leidis ringkonnakohus, et koondatavatele töötajatele on esialgne õiguskaitse koondamise jõustumiseni põhjendatud. Ülejäänud ligemale 30 töötaja suhtes andis ringkonnakohus täiendava tähtaja 7. jaanuarini 2022, mille jooksul on töötajatel veel võimalik end töökoha säilitamiseks vaktsineerida.

Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor andis 3. novembril välja käskkirja, millega kehtestas kõikidel PPA teenistuskohtadel töötamise tingimuseks vaktsineerituse COVID-19 haigust põhjustava viiruse vastu.

12. november oli kuupäev, kui PPA töötajad pidid esitama oma immuniseerimise või haiguse läbipõdemise tõendi. Nendele, kes tõendit ei esitanud, koostas PPA kirjaliku teatise selle kohta, et neil on kuni 20. detsembrini aega ennast ametikoha nõuetega vastavusse viia. “Töötajad, kes selleks kuupäevaks ei esita immuniseerimispassi ega arstitõendit vaktsineerimist välistavate asjaolude kohta, koostab PPA teenistusest vabastamise käskkirja 31.12.2021 kuupäevaga,” selgitas novembris PPA administratsiooni juht Janne Pikma.

12. novembri seisuga oli PPA-s kaitsesüsti saanud ca 4400 inimest, vaktsineerimata inimesi oli ca 250, neist ligi 150 inimest andsid märku, et vajavad rohkem infot ja mõtlemisaega.

Advokaadibüroo Pallo&Partnerid advokaat Jaanika Reilik-Bakhoff on kohtutele esitanud neli kaebust PPA ametnike ja töötajate nimel ligikaudu 60 inimese eest.

Veel augustis nimetati politseinike vaktsineerimatuse tõttu töölt vallandamist Delfi faktikontrollijate poolt valeinfoks.

See ei ole probleemiks ainult Eestis. Näiteks suurlinnad üle kogu USA on kaotamas kolmandikku või isegi rohkem oma korrakaitsetöötajatest, kes kõhklevad COVID-19 vaktsiinisüsti tegemise suhtes, kirjutas Makroskoop.

 

Allikas: ERR, lingid artikli sees

Foto: Siim Lõvi / ERR

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt