Kohus keelas PPA-l vaktsineerimata teenistujate vallandamise, PPA tegi kohustuslikuks ka 3. süsti

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. veebruar 2022 kell 12:45Foto: PPA

Tallinna halduskohus rahuldas 31. jaanuaril kuue kaebaja esialgse õiguskaitse taotlused ning keelas politsei- ja piirivalveametil (PPA) nende teenistussuhete lõpetamise Covid-tõendi esitamata jätmise tõttu kuni põhiasjas on kohtulahend jõustunud. Reedel keelas halduskohus veel üle 20 PPA teenistuja vabastamise ja andis pooltele tähtaja kompromissi sõlmimiseks, vahendab ERR.

 

PPA vallandatud töötajaid esindav advokaadibüroo Pallo&Partnerid teatas meediale, et halduskohus viitas suuresti Tartu ringkonnakohtu 28. jaanuari lahendile ning leidis sarnaselt ringkonnakohtule, et PPA poolt kehtestatud vaktsineerimisnõue ei ole eesmärgi suhtes proportsionaalne.

Kohtute hinnangul on olukord võrreldes PPA poolt riskianalüüsi koostamise seisuga oluliselt muutunud.

Advokaadibüroo Pallo&Partnerid advokaat Kristina Viznovitš teatas, et selleks korraks on esialgse õiguskaitse vaidlus peetud ning saab asuda vaidluse sisulise lahendamise juurde.

 

PPA-s enam kahest süstist ei piisa

Sama advokaadibüroo advokaat Jaanika Reilik-Bakhoff lisas, et nüüdseks on PPA muutnud oma 1. veebruaril 2022 välja antud käskkirjaga kohustuslikuks ka tõhustusdoosi.

Advokaadibüroo Pallo&Partnerid on kohtutele esitanud neli kaebust PPA ametnike ja töötajate nimel ligikaudu 60 inimese eest.

 

Loe pikemalt: ERR

Foto: PPA

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt