Kohtu hinnangul ei ole vaktsineerimata politseinike ja piirivalvurite vallandamine õigustatud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. jaanuar 2022 kell 13:0328. jaanuaril sai teatavaks oluline vahevõit, kui Tartu ringkonnakohus andis Kotkaristi kuldristiga pärjatud politsei- ja piirivalveameti (PPA) Piusa kordoni vanemkoerajuhile, komissar Kersti Nüüdile PPA vastu esialgse õiguskaitse ning leidis, et PPA-st vaktsineerimata töötajate vallandamine ei pruugi sisejulgeoleku tagamisele kuidagi kaasa aidata, vahendab Postimees.

 

Kohus keelas politsei- ja piirivalveametil Kersti Nüüdi teenistusest vabastamise Covid-19 läbipõdemist, Covid-19 vaktsineerimise alustamist või vaktsineerimiskuuri läbimist tõendava dokumendi esitamata jätmise tõttu kuni põhiasjas kohtulahendi jõustumiseni. Kohtus esindavad Nüüdi jurist Henno Nurmsalu ning SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK).

Teatavasti kehtestas PPA peadirektor Elmar Vaher 3. novembril 2021  oma käskkirjaga kõikidel PPA teenistuskohtadel töötamise tingimuseks vaktsineerituse Covid-19 haigust põhjustava viiruse vastu, tõendi esitamise tähtpäevaks määrati 12. november ning käskkirjas märgiti, et teenistujaga, kes ei vasta nõutud tingimustele, lõpetatakse teenistus- või töösuhe.

Ringkonnakohus märkis, et tänaseks päevaks on olukord seoses koroonaviirusega oluliselt muutunud – täpsemalt on hinnangud sellele, kuidas aitab vaktsineerimine ära hoida koroonaviirusega nakatumist, olnud ajas muutuvad, ning seda vaktsiinide tõhususe kahjuks.

Isegi kui raskeid haigestumisi oleks esinenud, oleks teenistujate eemalolek olnud üksnes ajutine, leidis kohus, tuues näiteks, et ca 40 vaktsineerimistõendi puudumisel vallandatud töötajast oleks heal juhul lühikeseks ajaks haigestunud 1-2 töötajat.

Vaata ka Varro Vooglaiu intervjuud Kersti Nüüdiga:

 

Loe pikemalt: Postimees, Objektiiv

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt