Kaitseväe vilepuhuja: Mind vallandatakse, kuna ei soovi trombiohu tõttu vaktsineerida

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. august 2021 kell 19:20Foto: ivector / Adobe Stock + Canva

Sigrid (isiku kaitseks nimi muudetud – toim.) on keskealine oma eriala tipp-spetsialist, kes on veel viimaseid nädalaid tööl Kaitseväes. Nimelt saatis tööandja mõni nädal tagasi kõigile e-posti teel teate, milles teavitati lakooniliselt, et 6. septembriks peavad kõik töötajad olema vaktsineeritud. Seejärel antakse veel kaks nädalat aega olukorra korrigeerimiseks – kes selleks ajaks vaktsineerimistõendit ei esita, sellega tööleping lõpetatakse.

 

Need, kes ei ole vaktsineeritud, peavad ka praegu iga 48 tunni järel end testima. Miks testimist edasi ei rakendata, ülemused paraku jutuks ei võta. Arvestatakse ka arstitõendit vaktsineerimise vastunäidustuse osas, ent kui inimene ise vaktsineerida ei soovi ja perearst tõendit kirjutama ei nõustu, siis juhtkond sellega paraku ei lepi.

Sigridil oli alles eelmisel aastal tromb ja isegi töökaotuse ähvardusel ta vaktsineerima ei kipu. “Ma olen arvestanud sellega, et 6. septembrist kaks nädalat edasi on minu viimane tööpäev,“ ütleb ta nukralt ja nendib, et Eestis kehtivad seadused vaktsineerimisvabaduse osas paraku Kaitseväes, riigiasutuses, ei kehti.

Mis tundeid see olukord teis tekitab?

Ma olen üle kümne aasta siin töötanud ja viimane aasta on tõesti olnud motivatsiooniga raskusi kõigi nende vaktsineerimise ja sarnaste teemade tõttu. Olen tõesti olnud väga hea töötaja, kõik need kümme aastat, ja praegu ma tunnen tõesti, et mind visatakse nagu nurka teinud kutsikat tänavale.

 

Kummaline, et nüüd justkui ei olegi enam oluline töötaja headus, vaid tema v

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt