Kuni 16 miljonit eurot trahvi: EKRE soovib teha sundvaktsineerimise karistatavaks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. aprill 2021 kell 20:01Nädalavahetusel vahendas Postimees BNS-i uudist, et EKRE fraktsioon on esitanud valitsusele kriminaalkoodeksi muutmise eelnõu sundvaktsineerimise eest karistamise kohta. Kuna EKRE häälekandjas, portaalis Uued Uudised polnud selle kohta mitte ühtegi teadet, siis uurisin lisa EKRE ridadesse kuuluvalt Kalle Grünthalilt, kes koroonapettuse osas on riigikogus enim sõna võtnud. Grünthal kinnitas, et tõesti on tema initsiatiivil selline ettepanek EKRE nimel riigikogule üle antud.

 

Kalle Grünthali Youtube’i kanalis leidub ka video riigikogu istungitest, milles riigikogu liige Grünthal teatab mitmest ettepanekust, mis on koostatud koroonakriisist väljumise eesmärgil.

EKRE soovib riigikogu juurde moodustada oma teadusnõukoja, kes nõustab riigikogu liikmeid. “Eesmärgiks on asjaolu, et kahjuks pole peaminister Kaja Kallase tekitatud infosulg mõjunud hästi riigikogu liikmetele ja riigikogu ei saa olla passiivseks pealtvaatajaks selle kriisi lahendamisel. Kuna Kaja Kallas ei suhtle riigikoguga, siis jäävad riigikogule teadmata teadusnõukoja poolt antud soovitused.

Kahjuks on teadusnõukoja antud soovitused olnud ka äärmiselt vastuolulised – kord soovitatakse vaktsineerida AstraZenecaga, kord mitte jne ning seetõttu soovimegi enda teadusnõukoda moodustada, et kahel teadusgrupil oleks võrrelda enda järeldusi ja leida optimaalne lahend selleks kriisist väljumiseks.

Lisaks saaks iga riigikogu fraktsioon esitada teadusnõukotta vähemalt kaks isikut, võimaluse korral ka epidemiolooge, keda praeguses teadusnõukojas absoluutselt ei ole, lisaks peavad riigikogu nõustavad teadusnõukoja arutelud–miitingud olema protokollitud ja avalikkusele kättesaadavad,” selgitab Grünthal.

EKRE soovib keelustada sundvaktsineerimise, selle nimel on EKRE koostanud eelnõu karistusseaduse muutmise osas, mis sisaldab kolme olulist täiendust, ka selle luges Grünthal riigikogus ette:

  • 137-1, täiendus:

“Sundvaktsineerimine ehk inimese asetamine olukorda, kus teda sunnitakse meditsiinilise eesmärgi nimel ennast vaktsineerima, kas vägivalla, pettuse, kahju tekitamisega, ähvardamise, teisest isikust sõltuvuse, ametiseisundi ärakasutamise või töösuhte lõpetamisega.”

  • 138-1, muudatus ja uus sõnastus:

“Meditsiinilise või teadusliku uuringu tegemine inimesega, kes ei olnud selleks vabatahtlikult andnud oma nõusolekut, või keda enne nõusoleku andmist ei olnud teavitatud olulisest uuringuga kaasneda võivatest ohtudest, maksimaalne karistus 8–20 aastat või eluaegne vangistus.”

  • 88-1, muudatus:

“Nimetatud kahe kuriteo eest karistatakse lisaks sellele vahetule toimepanijale ka riigivõimu esindajat või sõjaväelast ülemat, kes on andnud korralduse kuriteo toimepanemiseks või kelle nõusolukul kuritegu on toime pandud või kes ei ole takistanud kuriteo toimepanemist, kuigi see on olnud tema võimuses või kes olles teadlik temale alluva isiku kuriteo toimepanemisest, ei esita kuriteoteadet.”

Ehk siis eelnõu seletuskirja järgi muudetakse karistusseadustikku selliselt, et sinna viiakse sisse konkreetsed ja selgesti mõistetavad viited põhiseaduses sätestatud printsiipidele, et kedagi ei tohi tema vaba tahte vastaselt allutada meditsiini- ega teaduskatsetele.

Postimees teatab veel lisaks, et EKRE eelnõu kohaselt võib kohus sundvaktsineerimise eest määrata juriidilisele isikule trahvi summas 4000 kuni 16 miljonit eurot, juriidilisele isikule võib lisakaristusena koos rahalise karistusega rakendada ka tegevuse sundlõpetamist.

 

Hando Tõnumaa

 

Allikad: lingid artikli sees, kirjavahetus Kalle Grünthaliga

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt