Leke: sundvaktsineerimine või väljapressimine Põhja-Eesti Regionaalhaiglas?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. märts 2021 kell 15:28Foto: ekraanikuva

Meieni jõudis ekraanitõmmis Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) poolt oma töötajatele saadetud e-kirjast, millest saab selgelt välja lugeda, et töötajaid survestatakse vaktsineerima.

 

Kirja sisu on järgmine:

Tere,

Vaktsineerimine, vaktsineerimine ja veelkord vaktsineerimine!

Tänasel kliinikute õendusjuhtide koosolekul, et vaktsineerimisprotsessi kuidagi aktiveerida, on võetud vaktsineerimisega seotud küsimustes järgmised otsused (puudutab ainult neid, kes keelduvad vaktsineerimisest):

  1. Kui põhjenduseks tuuakse tervise (allergia ja muu), ravi jne probleeme, siis töötaja peab esitama töötervishoiuarsti tõendi või väljavõtte digiloost
  2. Kui on töötajal põhimõtteline vastuseis vaktsineerimisele ja ta mõtleb ainult oma õigustele ja ei seosta oma vastutust haigla/osakonna toimumisega ja patsiendi ohutusega, siis ei ole ka haiglal lisa kohustusi töötaja ees, nagu:
    • Teil on õigus mitte arvestada puhkuse soovidega (va seadusest tulenevad õigused)
    • Teil on õigus mitte arvestada graafiku soovidega
    • Teil on õigus mitte maksta jooksva kuu lisatasu, (ka mitte lubada teha ületunde)

Ootan enda kätte vaktsineerimisest keeldunute ankeedid (koopiad). Saan aru, et sellised seisukohad tekitavad palju emotsioone, kuid haiglas on mitmeid osakondi, kus täna on raske tagada tavapärase patsientide teenindamine!

Lisaks –

  1. Haiglasse tulevaid praktikante ja uusi töötajaid tuleb suunata (vahetu juhi poolt) vaktsineerimisele!!!

Tuletan veelkord meelde, et karantiinis olijatele haigla enam ei tasusta vaheraha ehk töötaja saab ainult 70% töötasust. Erinevus seisneb selles, et vaktsineeritud töötajad saavad raha esimesest päevast ja mitte vaktsineeritud teisest päevast.

 

Vaktsineerimine on vabatahtlik ja keeldujate andmeid ei tohi koguda!

Kuigi korduvalt on riik ja Euroopa Nõukogu parlamentaarne assamblee (ENPA) rõhutanud, et vaktsineerimine on vabatahtlik ning kedagi ei tohi survestada, siis selline kiri on ilmselge väljapressimine! Sarnase kirja on meie andmetel saanud ka kaitseväelased ning SYNLABI töötajad. Ei imestaks, kui kõik riiklikud institutsioonid on saatnud oma töötajatele sellise ähvarduse.

Andmekaitse Inspektsioon teatas möödunud nädalal, et:

Lähikontaktseid saab välja selgitada ja puudutatud inimestega ühendust võtta ainult Terviseamet! Omaalgatuslikku nõiajahti ei peaks pidama ei tööandjad, lasteaiad, korteriühistud ega muud isikud.

Kui tööandjad vahendavad vaktsineerimisnimekirjade koostamist, siis on oluline märkida, et nad ei või mingil juhul koguda andmeid, kes ei soovi vaktsineerimist, sealhulgas nõuda neilt põhjuste esitamist. Vaktsineerimise üle otsustamine on iga isiku vaba valik.

PERH, Eesti kaitseväe ja SYNLABI käitumine antud olukorras olukorras rikub selgelt põhiõigusi ja on põhiseadusega vastuolus. Kelle huvides toimub selline vaktsineerimispropaganda olukorras, kus liigsuremust pole viimase aasta jooksul tuvastatud ning väidetav viirus võtab endaga kaasa inimesi, kes on vanemad kui Eesti keskmine eluiga?

Saatsime kommentaaripalve ka PERH-ile, ent tänase seisuga ei ole haigla vastanud.

Julgustame jätkuvalt kõiki inimesi meile oma kogemustest ja kaebustest teavitama. Loomulikult on soovi korral teie anonüümsus tagatud.

 

Allikad: lingid artikli sees, lugejavihje

Oma õiguste kohta loe näiteks siit: Koroonateave.ee

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt