Kalle Grünthal riigikogus: kas see on uus Molotovi-Ribbentropi pakt?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. märts 2021 kell 22:06Foto: ekraanikuva

Poliitik Kalle Grünthal pidas eile (08.03.2021) riigikogus 5-minutilise kõne, kus ta tõstatas väga olulise teema, millega tänase seisuga mitte keegi teine valitsuse tasandil vähemasti avalikult ei tegele: miks sõlmis Jüri Ratas ebaseadusliku koostöömemorandumi WHO-ga nn vaktsiinipasside väljaarendamisel ning kelle huve kogu see vägivaldne vaktsiinipropaganda tegelikult teenib?

 

“Mis meil siin iseseisvas ja demokraatlikus Eesti Vabariigis siis sünnib?” alustas Grünthal, kes mainis taas, et tema hinnangul tuleks teadusnõukogu tänasel kujul laiali saata ning uus organ peaks olema palju laiem, hõlmates erinevate valdkondade eksperte, sh peaks kindlasti sinna kuuluma dr Ruth Kalda Tartu Ülikoolist, kes on teinud põhjaliku uurimistöö PCR-testide (eba)täpsuse osas. Lisaks usub hr Grünthal, et kui koroona on tõesti niivõrd ohtlik ja nakkav, siis tuleks käima panna tasuta koroonatakso, mis inimesed haiglast pääsedes koju viiks. Tanel Kiigelt uuris Grünthal, miks toimus Valkla hooldekodus sunniviisiline vaktsineerimine.

 

Kas Jüri Ratas on rikkunud Eesti põhiseadust?

Kalle Grünthal:

Ekspeaminister Jüri Ratas sõlmis 05.10.2020 WHO-ga memorandumi, millega aidatakse kaasa digitaalsete terviseandmete piiriülesele vahendamisele. Nagu ütlevad klassikud: tule taevas appi! Delikaatsed terviseandmed, mida ei anta isegi lähisugulastele – ja nüüd lendavad need kuskile ülemaailmsesse andmepanka!?

Nimelt, see memorandum sätestab üheselt, et eesmärgiks on töötada välja toimiv digitaalselt toetatud rahvusvaheline vaktsineerimistõend – kollase kaardi kontseptsioon, et suurendada ja tugevdada COVAXi ja ning muude vaktsineerimiste läbiviimise seireprotsesside tõhusust, võimaldamaks laienduskõlblikkust kogu maailmas. Ja seda ajal, kui Eestis oli nakatumiste arv praktiliselt madalseisus.

Lisan juurde, et kui lepingu allkirjastamine toimus 5.10.2020, siis viitab see ilmselgelt sellele, et lepingu ettevalmistustööd pidid olema juba palju varem käivitatud. Ehk sisuliselt on antud Jüri Ratase poolt jah-sõna väga vastuolulise ja inimeste põhiõiguste, liikumisvabaduste piiramise aluseks oleva instrumendi väljatöötamiseks ja kasutamiseks. Kui ei vaktsineeri, siis üle piiri ei saa.

Osaliselt muuseas selles lepingus määratakse ära ka isikud, kes toetavad, jälgivad ja vaatavad üle, kas see memorandumi rakendamine reaalselt ka toimub. Lükake ümber, aga minul on kuri kahtlus, et selle asjaga on seotud ikkagi teadusnõukogu.

Ja mis on asja uba? Asja uba on see, et selle lepingu allkirjastamisega on rikutud Eesti Vabariigi põhiseadust, sest välislepingut ratifitseerib riigikogu. Teiseks ma tahan teada, kelle huve ikkagi see vaktsineerimise asi kõige rohkem puudutab. Tänane juhtum Valkla hooldekodus, kus tehti sundvaktsineerimist. Kas siin taga on vaktsiinitootjate majanduslikud huvid, mis on seotud WHO lepinguga?

Täispikk video riigikogu istungist siin.

WHO ja Jüri Ratase vahel sõlmitud leping (ingliskeelne)

WHO ja Jüri Ratase vahel sõlmitud leping (eestikeelne tõlge) 

6. märtsil kirjutas Grünthal oma Facebookis, et WHO lepingusse on kaasatud ka minister Tanel Kiik: Sotsiaalminister Tanel Kiik ja WHO on sõlminud omavahelise koostöölepingu aastateks 2020–2021. Samuti on käivitatud Maailma Terviseorganisatsiooni ja Eesti koostöö e-tervise ja innovatsiooni valdkonnas, et aidata kaasa DIGITAALSETE TERVISEANDMETE PIIRIÜLESELE VAHETAMISELE.

Siit küsimus. Kas teie nõustuksite jagama oma ISIKLIKKE ja DELIKAATSEID terviseandmeid kuhugi väljaspoole Eestit?

 

9.03.2021 Kalle Grünthal Riigikogus:

Ma ei ole vaktsiinide vastane, ma leian, et see inimene, kes tahab end vaktsineerida, võib seda täiesti vabatahtlikult teha. Aga see, mis toimub praegu, on minu hinnangul survestamine inimesi vaktsineerima.

WHO ja Jüri Ratase vahel sõlmitud leping nimega “Vastastikuse mõistmise memorandum koostöö kohta digitaalse tervishoiu ja innovatsiooni valdkonnas”.

Kõnealune dokument sellisena on nagu iga teine kavatsuste memorandum: lõviosas üldine ja üldsõnaline. Mis aga teeb murelikuks ja paneb häirekella tööle, on lepingu sõlmimise taust, ajastus ja seda valitsuse tasandil ümbritsenud infosulg. Põhiseaduse järgi peaks välislepinguid ratifitseerima ikkagi riigikogu. Ja pahaendelisus kumab praegusest üldisest taustsüsteemist, kuhu igal muul ajal Eesti kübereduloo ja oskusteabe impordina tõlgendatav tegevus paigutub.

Oleme ülemaailmse Covid-pandeemia küüsis juba aastajagu päevi. Millised lahendamiseks juba rakendatavad ning planeeritud meetmed on globaalselt tõstatanud küsimusi eraelu ja isikuandmete puutumatuse, liikumis- ja sõnavabaduse ning muude põhiõiguste püsimises ning inimeste diskrimineerimise ja segregeerimise lubatavuses nüüd siis juba vaktsineerimist aluseks võttes.

On kummastav, et EKRE valitsuspartnerid Keskerakonnast ei pidanud vajalikuks teavitada, veel enam kaasata koalitsioonipartnerit sarnase väga paljudel elualadel ja siirdeid eviva ja kohustusi loova lepingu sõlmimise protsessi. Kõikides lepingutes, nagu paljud juristid ja ka praeguses riigikogus juba kogenud seaduseloojad teavad, peitub saatan pisiasjades: sõnastuses, lingvistilistes detailides ja tõlgendamises.

Konkreetselt kõnealuse teksti puhul on ebamugav tõdeda ehk meelevaldselt lepingust juhtuvatele tegevusaladele rakenduv või salastatus:

Osa 6.

WHO vastutusest vabastamine, nende tegevustest tulenevate võimalike kahjude puhul.

Osa 9.

Ja viimaseks jäetud võimalus kaasata ükskõik keda, ükskõik milleks kõigis sektorites, alustades avalikust sektorist, lõpetades erasektorini.

Kirss tordil on memorandumi teine osa, mis sätestab üheselt, et eesmärgiks on töötada välja toimiv digitaalselt toetatav rahvusvahelise vaktsineerimistõendi ehk siis kollase kaardi kontseptsioon, et suurendada ja tugevdada COVAXi ning muude vaktsineerimise läbiviimise seireprotsesside tõhusust, et võimaldada laiendamiskõlblikkust kogu maailmas.

Ehk siis sisuliselt on antud jah-sõna väga vastuolulise ja inimese põhiõiguste, liikumisvabaduse piiramise aluseks oleva instrumendi väljatöötamiseks ja kasutamiseks. Kas see on maine, mida meie riik vajab ja kas me oleme andnud nõusoleku olla katsepolügoon ja meie inimesed katsejänesed selles protsessis?

Kõigepealt digitaalne vaktsineerimistõend, mida ma eelnevalt märkisin – see toob kaasa selle, et see kes ei vaktsineeri, see ka ei reisi. Inimesed tahavad minna, tegelikult meid pannakse sundvaliku ette ehk siis toimub selles kontekstis sundvaktsineerimine.

6. osas räägitakse ka konfidentsiaalsusest.

Tunnistatakse, et iga osalise valduses võib-olla konfidentsiaalset teavet, mis kuulub talle või temaga koostööd tegevatele kolmandatale isikutele. Mis tahes, sellist teavet jagatakse ainult osalistega sõnaselgelt kõnealust teavet käsitlevate eraldi konfidentsiaalsuslepingu alusel. See tähendab, et meie ei tea, millist infot jagatakse.

9. osa puudutab vastutust.

Iga osaline vastutab ainuisikuliselt selle eest, millisel viisil ta teostab oma osa käesoleva vastastikuse mõistmise memorandumi kohases ühises tegevuses. Seega ei vastuta osaline teise osalise või selle osalise töötaja või alltöövõtja käes oleva vastastikuse mõistmise memorandumiga seoses või selle tõttu kannatatud või tekitatud kaotuse, õnnetuse, kahju või vigastuste eest. Sisuliselt tähendab see seda, et WHO pühib kõikidest võimalikest probleemidest oma käed puhtaks.

 

Läheme edasi! Iga memorandumit-lepingut rakendatakse.

Punkt 1 ütleb ilusti:

Osaliselt määravad kontaktisikud, kes toetavad, jälgivad, vaatavad üle ja haldavad käesoleva vastastikuse mõistmise memorandumi rakendamist. Kas keegi teist siin saalis teab, kes on need kontaktisikud? Mina ei tea!

Aga kui ma vaatan praegu toimuvat, kus teadusnõukogu annab nõu valitsusele ja need dokumendid, mille alusel need otsused langetatakse soovituste näol, neid ei ole, sest seda tehakse suulises vormis. Ja huvitav on ka see, et selle lepingu kontaktisikuks on märgitud selline inimene nagu Marten Kaevats, kes selle lepinguga seotud teateid vahendab määratud aadressil.

Ehk siis Marten Kaevatsi aadressil on temal volitus kiita heaks käesoleva vastastikuse mõistmise memorandumi täiendavad lisad. See tähendab, et kõik need lisad, mis võivad hiljem kaasneda selle lepinguga, on ühe inimese valduses.

Me teame, et Valkla hooldekodus toimus sundvaktsineerimine, kus vägisi vaktsineeriti inimesi ja nüüd ma küsin: kas see protsess lähebki selliseks?

Minu hinnangul, kes veel mäletab, kunagi oli Molotovi-Ribbentropi pakt: põhileping ja selle salaprotokollid. Kas me oleme jälle samal teel – me ei tea, milliseid lepingulisasid siia WHO lepingusse veel lisandub …

 

Allikad: lingid artikli sees

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt