Soome juristid esitavad Rahvusvahelisele Kriminaalkohtule taotluse valitsuse koroonameetmete uurimiseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. aprill 2021 kell 9:11Paljudes riikides tegelevad juristide või advokaatide ühendused praegu oma riigis kehtestatud koroonameetmete õigusliku analüüsi ja uurimisega, üritades näidata, et ulatuslikud piirangud ja muud meetmed rikuvad inimeste põhiõigusi ning on sisuliselt ebaseaduslikud. Uurimistaotluse Rahvusvahelisele Kriminaalkohtule plaanib esitada ka Soome aktivistide ja juristide rühmitus, avaldas põlissoomlane Ossi Tiihonen eile oma blogis.

 

Tiihonen kirjutas, et aktivistide ja juristide rühm, millesse ta kuulub, on koostanud Rahvusvahelisele Kriminaalkohtule (International Criminal Court, ICC ) põhjaliku taotluse uurida Soome valitsuse ja kõrgete ametnike tegutsemist koroonapiirangute ja teiste meetmete kehtestamisel. Põhjalik, teaduslikel allikatel, uuringutel ja statistikal põhinev taotlus, mida saate üksikasjalikult soome keeles lugeda SIIT, läheb teele 30. aprillil pärast veel mõningaid täiendusi inglise keelde tõlgituna.

Lisaks sellele liitub Soome aktivistide ja juristide rühmitus Rahvusvahelisele Kriminaalkohtule juba esitatud uurimistaotlusega, milles Rahvusvahelisel Kriminaalkohtul palutakse uurida sundvaktsineerimisi. Selle päringu ingliskeelse helisalvestise leiate SIIT.  Uurimistaotlusega on liitunud mitme Euroopa riigi kodanikud ja valitsusvälised organisatsioonid.

Taotlus põhineb põhjalikel uurimisallikatel, teaduslikel uuringutel ja tõenditel, mis osutavad sellele, et koroonameetmed, mida nii Soomes, meil Eestis ja ka mujal maailmas on rakendatud, on olnud suures osas põhjendamatud, eirates inimõigusi ja kahjustades nii kodanike tervist kui ka materiaalset heaolu.

Taotlusele allakirjutanud leiavad, et inimkonnavastase kuriteo uurimise algatamiseks on taotluses esitatud piisav selgitus ja argumentatsioon, mis viitab Soome valitsuse otsustele koroonapandeemia vastu võitlemisel. Kuna kriminaalmenetluses kahtlustatavad isikud ja riigiasutused esindavad kõrgeimat riigivõimu, on taotluse koostajate meelest selge, et kriminaalasja riigisisesel uurimisel ei ole eeldusi selle uurimise objektiivseks teostamiseks ning seetõttu paluvad nad selle ulatusliku ja keerulise küsimuse uurimist rahvusvahelisel tasandil.

 

Allikas: Ossi Tiihoneni blogi, lingid artikli sees

 

Toimetas Sander Soomaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt