Martin Helme kutsub üles loobuma maski kandmisest ja nõudmisest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. märts 2022 kell 11:58Foto: Kairit Leibold / ERR

EKRE esimees Martin Helme võttis eile pärast valitsuse teadaannet osade koroonameetmete lõpetamise osas sõna Facebookis, kutsudes üles inimesi ise loobuma ka maski kandmisest ja nõudmisest.

 

Helme kirjutas:

“Mina küll ei saa aru, millest see rõõmu ja kergenduspuhang, et “koroonapiirangud lõpetati”. Ei lõpetatud! Lõpetati kaks kõige tuntumat piirangut, millest üks rikkus räigelt inimeste kehalise autonoomia põhimõtet ehk suunas koroonapassi kohustuslikkuse kaudu sundvaktsineerima ja teine rikkus räigelt ettevõtlusvabaduse põhimõtet, ehk kehtestas laest võetud loogikaga meelelahutusasutustes sulgemise kellaaja.

Kõik teised piirangud, millest kõige vastikum, mõttetum ja inimeste vabadust piiravam on maskikandmise kohustus, jäid jõusse. Kusjuures ei ole mingit viidetki sellele, millal need võiks kaduda. Samuti jäi jõusse terve virn käske-keelde küll inimeste isolatsiooninõuetega, küll ruumide mahutavusnõuetega ja tont teab veel mille kõigega.

Ehk siis, valitsus võttis kriitika maandamiseks ära osa ebaseaduslikke, inimesi diskrimineerivaid ja alandavaid reegleid, jättis aga terve posu sarnaseid nõudeid ikka kehtima. Ma ütleks, et rõõmustada on siin väga vähese üle. Ja lisan üleskutse loobuda kõigil maski kandmisest ja ka maski nõudmisest.”

 

Allikas: Martin Helme Facebook

Foto: Kairit Leibold / ERR

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt