Soomes jääb maskikandmine soovituslikuks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. märts 2022 kell 14:25Soome terviseameti teatel on sel nädalal kavas leevendada maskikandmise nõudeid, vahendab Soome rahvusringhäälingut Yle ERR.

 

Terviseameti osakonnajuhataja Mika Salminen ütles ameti ja sotsiaalministeeriumi ühisel pressikonverentsil, et endiselt oleks soovitatav kanda maski ühistranspordis või minnes näiteks apteeki või koroonatesti andma.

“Muul juhul jääks aga maski kandmine inimeste enda otsustada, arvestades nende oma lähedasi ja neid puudutavaid riske,” ütles Salminen eelmisel nädalal.

Terviseamet ja ministeerium rõhutasid inimeste enda vastutust viiruse leviku ohjeldamisel, lisas Yle.

Eestis leevenevad homsest piirangud, ent maskikohustus üle 12-aastastele jääb alles. Tuletame jätkuvalt meelde, et Rootsis olid kogu pandeemia vältel maskid soovituslikud vaid mõned kuud ainult täiskasvanutele ja ainult ühistranspordis.

Soomes elavad eestlased kommenteerisid Telegramile, et Soomes on mask tegelikult kogu aeg soovituslik olnud, kedagi ei ole ühistranspordist või poest selle puudumisel välja visatud, veel vähem trahvitud.

 

Allikad: ERR, lingid artikli sees

Foto: Gizem  / Pexels

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt