Kiik teeb valitsusele ettepaneku kaotada reedest maskikohustus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. märts 2022 kell 14:51Kuivõrd nakatumise ja haiglaravi vajavate Covid-patsientide arv on viimastel nädalatel kiiresti langenud, on mõistlik 1. aprillist asendada avalikes kohtades maskikandmise kohustus soovitusega, ütles ERR-ile tervise- ja tööminister Tanel Kiik, kes tunnistas ka, et sisuliselt jõudsime “kollasesse” juba eelmisel nädalal.

 

“Vaadates viimaste nädalate langustrendi nakatunute ja haiglaravi vajajate seas, oleme olukorras, kus saame asendada maskikandmise nõude vastava soovitusega,” ütles Kiik

Kiik teeb valitsusele vastava ettepaneku neljapäeval kabinetiistungil ning reedest peaks kohustus kaduma.

“Ma olen seda meelt, et kohustuslik maskikandmine ei ole aprillis enam vajalik ehk märtsi lõpuga võiksime sellest nõudest loobuda. Samamoodi on teadusnõukoda viidanud, et kui jõuame kollase ohustsenaariumini, võiksime kohustuse soovitusega asendada. Riskimaatriksis oleme nakatumiste arvuga nädala jagu juba kollasel tasemel, haiglaraviga veel mitte, aga liigume selles suunas. Aega on selleks otsuseks küps,” lausus Kiik.

Viimastel nädalatel on haiglates langenud üle kahe korra nii intensiivravi vajavate Covid-patsientide kui sümptomaatiliste haigete arv.

Telegram juhtis juba möödunud nädalal tähelepanu sellele, et sümptomaatiliste koroonahaigete haiglaravi arvuga olime kollases ka juba eelmisel nädalal. Ka teadusnõukoha juht Toivo Maimets leidis, et maskinõude võiks kaotada, kui oleme jõudnud kollasesse.

 

Allikas: ERR

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt